Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutes

Total: 4576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.469Z

Berisha: Te vendosur per respektimin e Kushtetutes

Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar pas kthimit nga Strasburgu se ne tavolinen e bisedimeve me kreun e PS-se, Edi Rama, te gjithe te pranishmit ishin per respektimin e kushtetutes se vendit. “Te pranishmit ne darke ishin te vendosur per respektimin e Kushtetutes dhe kerkuan zgji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.078Z

Godo mes prones dhe Kushtetutes

Politikani Sabri Godo eshte ndare nga kjo jete me dy pengje te medha per te cilat luftoi ne keto 20 vite demokraci por nuk ia arriti ti shihte te forta solide dhe te zgjidhura Prona dhe Kushtetuta. Dhe iku nga kjo jete po ashtu me nje tjeter koicidence pikerisht pak dite pas pervjetorit te 13-te te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.391Z

Rezoluta 1244 apo sfida ndaj Kushtetutes*

Rezoluta 1244 e Keshillit te Sigurimit mbetet ne fuqi edhe pas hyrjes ne fuqi te Kushtetutes se Kosoves. Andaj, ne Prishtine kjo shihet si pengese per zbatimin e plote te Kushtetutes, duke mos e perjashtuar dhe mundesine qe ne raste te caktuara te vije edhe deri te perplasjet ndermjet UNMIK-ut, qe d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

Godo: Dy dhunimet me te medha te Kushtetutes

Ish-kryetari i Partise Republikane dhe nje nder hartuesit e Kushtetutes se Republikes se Shqiperise, Sabri Godo ka deklaruar se ligji themelor i shtetit eshte shkelur ne dy pika themelore te tij. Sipas tij, ne Kushtetute eshte abuzuar me ceshtjen e prones dhe Komisionin Qendror te Zgjedh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.135Z

Sejdiu LDK mbrojtese e Kushtetutes

Kryetari i LDK-se Fatmir Sejdiu ka deklaruar se partia e tij do te vazhdoje te jape kontributin e saj per respektimin e Kushtetutes dhe institucioneve te Kosoves. LDK ashtu si edhe deri tani mbetet nje kontribuese dhe garantuese e stabilitetit dhe proceseve kushtetuese ne Kosove ka pohua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.546Z

Kuci: Asnje kompromis kunder Kushtetutes

Zv/kryeministri Hajredin Kuci ka perjashtuar cdo kompromis qe do te shkelte kushtetuten e Kosoves dhe do te cenonte integritetin territorial te vendit. Ai tha se kreret e qeverise nuk do te ndryshojne qendrim lidhur me planin gjashte pikesh te sekretarit te OKB-se, pavaresisht bisedimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.358Z

Zyrtarizohet "Komitetit per shpetimin e Kushtetutes"

Levizja Socialiste per Integrim ne vijim te kembenguljes per organizimin e nje referendumi formalizoi krijimin e nje Komitetit Kombetar per Shpetimin e Kushtetutes. Ne kete menyre, pese formacione politike se bashku me perfaqesues te shoqerise, analiste e gazetare krijuan Komitetin Kombetar te Shpet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama