Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvend

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.171Z

Sharje e kercenime ne Kuvend

Sharje e kercenime ne Kuvend E enjte 18 Prill 2013 1827 Sharje e kercenime ne Kuvend p Seanca maratone e parlamentit eshte shoqeruar edhe me tension mes deputeteve te maxhorances dhe opozites Deputeti demokrat Dashnor Sula dhe socialistet Taulant Balla dhe Armando Prenga kane shkembyer fyerje d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.505Z

Kuvend opozita akuza PDK-se

brbrNdonese seanca konstituive u shty nje dite me pare nga kryesuesja e kuvendit Flora Brovina ne nje date te pacaktuar 63 deputete te opozites u paraqiten ne mesdite ne sallen e kuvendit Kreret e kolaicionit opozitar LDK AAK Nisma e Vetevendosje theksuan gjate fjales se tyre ne kuvend se kjo shtyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.569Z

Debatet dhe tensionet në Kuvend

Edi Paloka: A do të kemi nderin ta kemi Kryeministrin sot në seancë dhe ta pyesim se ku e ka Roshin dhe pse nuk e ka firmosur ende shkarkimin e kryebashkiakut? Valentina Leskaj: Kryeministri do të vijë në Parlament dhe se përgjigjen për këtë çështje do ta marrin prej tij. Jozefina Topall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.801Z

Buxheti, debate në Kuvend

Tiranë -Debati për buxhetin e bashkisë së Tiranës ka mbërritur në Parlament. Kryetari i grupit parlamentar demokrat Astrit Patozi, e vlerësoi votimin në Këshillin bashkiak si stalinist. “E keni të pamundur që të merrni pushtetin. kryetari i Bashkisë së Tiranës ka koncept vetëm ble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.875Z

Gjykata Speciale sërish në Kuvend!

Megjithëse Kuvendi i Kosovës nuk i ka miratuar amendamentet kushtetuese për themelimin e Gjykatës Speciale, Qeveria e vendit do t'i riprocedojë në Kuvend për votim këto amendamente në mënyrë që institucionet e vendit ta themelojnë Gjykatën Speciale dhe ta evitojnë dërgimin e kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Opozita, 6 arsyet e rikthimit në Kuvend

Skadimi i afatit kushtetues për rikthimin e deputetëve të opozitës duket se ka rritur edhe arsyet që deputetët e majtë të zënë vendet e tyre në Kuvend. Sipas afateve të përcaktuara në Rregulloren e Kuvendit si dhe në Kushtetutë, data 7 mars është afati i fundit që opozita ka kohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.450Z

FOTOT/ Jo vetëm tension në Kuvend

Seanca e sotme, për shkak edhe të protestës që zhvillohej jashtë Kuvendit, ka qenë e shoqëruar me akuza të shumta dhe tension. Si çdo të enjte në fakt. Por, në sallë nuk ka vetëm tension. Pandeli Majko përshembull është përpjekur të qetësojë deputetët e mazhorancës, duke u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama