Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvend

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.505Z

Kuvend opozita akuza PDK-se

brbrNdonese seanca konstituive u shty nje dite me pare nga kryesuesja e kuvendit Flora Brovina ne nje date te pacaktuar 63 deputete te opozites u paraqiten ne mesdite ne sallen e kuvendit Kreret e kolaicionit opozitar LDK AAK Nisma e Vetevendosje theksuan gjate fjales se tyre ne kuvend se kjo shtyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.569Z

Debatet dhe tensionet në Kuvend

Edi Paloka: A do të kemi nderin ta kemi Kryeministrin sot në seancë dhe ta pyesim se ku e ka Roshin dhe pse nuk e ka firmosur ende shkarkimin e kryebashkiakut? Valentina Leskaj: Kryeministri do të vijë në Parlament dhe se përgjigjen për këtë çështje do ta marrin prej tij. Jozefina Topall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.801Z

Buxheti, debate në Kuvend

Tiranë -Debati për buxhetin e bashkisë së Tiranës ka mbërritur në Parlament. Kryetari i grupit parlamentar demokrat Astrit Patozi, e vlerësoi votimin në Këshillin bashkiak si stalinist. “E keni të pamundur që të merrni pushtetin. kryetari i Bashkisë së Tiranës ka koncept vetëm ble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.875Z

Gjykata Speciale sërish në Kuvend!

Megjithëse Kuvendi i Kosovës nuk i ka miratuar amendamentet kushtetuese për themelimin e Gjykatës Speciale, Qeveria e vendit do t'i riprocedojë në Kuvend për votim këto amendamente në mënyrë që institucionet e vendit ta themelojnë Gjykatën Speciale dhe ta evitojnë dërgimin e kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Opozita, 6 arsyet e rikthimit në Kuvend

Skadimi i afatit kushtetues për rikthimin e deputetëve të opozitës duket se ka rritur edhe arsyet që deputetët e majtë të zënë vendet e tyre në Kuvend. Sipas afateve të përcaktuara në Rregulloren e Kuvendit si dhe në Kushtetutë, data 7 mars është afati i fundit që opozita ka kohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.450Z

FOTOT/ Jo vetëm tension në Kuvend

Seanca e sotme, për shkak edhe të protestës që zhvillohej jashtë Kuvendit, ka qenë e shoqëruar me akuza të shumta dhe tension. Si çdo të enjte në fakt. Por, në sallë nuk ka vetëm tension. Pandeli Majko përshembull është përpjekur të qetësojë deputetët e mazhorancës, duke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.985Z

Tension në Kuvend: Qëllohet me vezë drejt kryeministrit Rama

Është tensionuar situata në Kuvend teksa përfaësues të opozitës kanë qëlluar me vezë. Nuk dihet se kush goditi me vezë në drejtim të Ramës nga opozita, por ai është rrethuar menjëherë nga trupat e gardës. Një prej vezëve të hedhura nga opozita ka qëlluar ministren Ermonela

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama