Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvend

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.073Z

Përmbytjet në Kuvend, Rama: Në gatishmëri prej një javë

Situata e krijuar në vend nga reshjet e shumta dhe intensive që bien prej 24 orësh kanë sjellë polemika mes kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha në Kuvend. Lulzim Basha kërkoi nga Kryeministri Rama masat e marra për situatën e krijuar. Në përgjigjen e tij, Rama tha se t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.479Z

Ligji i mbetjeve Topi e kthen ne kuvend

Presidenti i Republikës, Bamir Topi rikthen për shqyrtim në kuvend ligjin për menaxhimin e integruar te mbetjeve. Kreu i vendit, përmes një njoftimi, shpjegon motivacionin e kthimit në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.124Z

Biznesi fason/ LSI: Qeveria të sjellë sa më shpejt në Kuvend paketën integruese (VIDEO)

Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkon Qeverisë që të çojë sa më parë në Kuvend paketën integruese, e cila mbështet biznesin fason. Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili shprehu mbështetjen e kësaj force politike ndaj biznesit fason, ndërsa shtoi se ky biznes garan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.988Z

Debate në Kuvend, Berisha fyen Ramën: Je ordiner. Rama: Je bërë si Shaban Qosja

Seanca e sotme plenare ka nisur me debate dhe fjalë fyese nga ish-kryeministri Sali Berisha për pasaërdhësin e tij, Edi Rama. Berisha tha se Rama është ordiner, sepse ka ofenduar doganierët duke i quajtur zhulsa dhe të palarë. Kur ishe në skuadrën e basketbollit askush se pranonte në dho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.211Z

Berisha apel PS-së të kthehet në Kuvend

Kryetari i mazhorancës parlamentare dhe njëkohësisht kryeministri i vendit, Sali Berisha i bën edhe një herë apel, kryetarit të Partisë Socialiste që të lejojë kthimin në Kuvend të deputetëve të kësaj force politike. I pranishëm në ceremoninë e inaugurimin e përfundimit të rikon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.960Z

Topi: Opozita s’ka pengesa për kthimin në Kuvend

Presidenti i Republikës e konsideron të rëndësishëm për fatet e Shqipërisë bashkëpunimin pozitë-opozitë në Kuvend. Por, nga ana e tij, Presidenti Topi dje bëri të qartë se nuk mund të bënte më asgjë më shumë veç apelit për bashkëpunim drejtuar mazhorancës dhe opozitës për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.574Z

Kriza PS dorezon ne Kuvend oferten e re

TIRANE- Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot oferten e saj per zgjidhjen e ngercit politik. Drafti i shkruar eshte derguar ne Kuvend dhe ne te theksohet qarte se socialistet nuk kerkojne me hetimin e fleteve te votimit te zgjedhjeve te qershorit te vitit 2009. Propozimi i socialisteve u be publik rr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama