Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.335Z

Kryetarja e Kuvendit pret në takim delegacionin e Kuvendit të Kosovës.Deputetët e Kosovës: Roli i Kuvendit të Shqipërisë, thelbësor për Kosovën.

  Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli priti sot në takim anëtarët e Komisionit për Mandatet, Imunitetet dhe  Rregulloren e Punës të Kuvendit të Kosovës, kryesuar nga Ahmet Isufi.   Shteti i Kosovës, theksuan ata është në fazat e para të ndërtimit dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.719Z

Seanca konstituive e Kuvendit

Mëngjesin e së enjtes politika kosovare është mbërthyer nga ethet e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, në legjislaturën e 5-të të saj, e cila besohet të ketë nisur që prej orës 10:00. Si Partia Dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.691Z

Luftë para Kuvendit të Kosovës

Aktivistët e opozitës të cilët janë mbledhur të ndërtesa e Kuvendit të Kosovës, kanë filluar të gjuajnë ngjyrë dhe t'i thyejnë me gurë xhamat e ndërtesës së Kuvendit të Kosovës Policia është barrikaduar përpara ndërtesës së Kuvendit, derisa protestuesit vazhdojnë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.711Z

Basha Opozite jashte Kuvendit

brbrOpozita ka filluar pergatitjet per strategjine e saj jashte Parlamentit Nje dite pas mbledhjes se grupit parlamentar kreu i PD Lulzim Basha ka mbledhur drejtuesit e pd dhe kryetaret e nenkryetaret e komisioneve parlamentare per te percaktuar se si partia demokratike do te reagoje ndaj nismave te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.409Z

Kryetarja e Kuvendit takim me deputetët e komisionit të arsimit të Kuvendit të Kosovës.

Kosova nuk do të kish shkuar kaq larg, nëse nuk do të ishit ju dhe insitucionet tuaja, thanë sot përfaqësuesit e komisionit të arsimit të Kuvendit të Kosovës, kryesuar nga Arsim Rexhepi. Në takimin me Kryetaren e Kuvendit, ata falënderuan për mbështetjen e Shqipërisë për pavarës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.503Z

Shtyhet seanca e Kuvendit

Seanca plenare e Kuvendit nuk do te mblidhet neser pasi deputetet jane te angazhuar ne pjesen me te madhe te tyre. Ne nje informacion te Kuvendit behet e ditur se seanca plenare e planifikuar te zhvillohej neser eshte shtyre. Thuajse te gjithe deputetet e mazhorances ndodhen ne levizje te shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.747Z

Monitorimi i Kuvendit te Kosoves

Instituti Demokratik i Kosovës ka vlerësuar se qeveria e vendit vazhdon ta shkelë rezolutën e Kuvendit për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë. KDI ka publikuar raportin gjashtëmujor të monitorimit të punës së Kuvendit p&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama