Rezultate te kerkimit per termin: +Laden

Total: 1740
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.854Z

Lokalizohet trupi i Bin Laden

Bill Warren, i njohur si “gjahtari kalifornian i thesareve të zhdukura në det”, pretendon se ka lokalizuar trupin e pajetë të Osama Bin Laden. Warren njoftoi nisjen e fushatës kërkimore për trupin e pajetë të Bin Laden menjëher&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.016Z

Bin Laden, marëveshje me Pakistanin

Al Kaeda dhe Bin Laden synonte të arrinte një marrëveshje me autoritetet pakistaneze ku të premtohej siguria për liderin e organizatës terroriste dhe në këmbin, Al Kaeda nuk do të ndërmerrte sulme në Pakistan.   Ky është pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.096Z

Zbulohet testamenti i Bin Laden

brbrKryeterroristi saudit Osama Bin Laden kishte nje pasuri prej 29 milion dollaresh dhe kishte kerkuar qe ajo te perdorej per xhihad Mediat amerikane kane publikuar pjese te testamentit te tij qe u zbulua ne vitin 2011 ne banesen ku fshihej ne Abotabad te Pakistanit pas ekzekutimit te tij nga forc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.199Z

Tre pasionet e Bin Laden

Mes pasioneve sekrete të Osama bin Laden është basketbolli, adhuronte edhe futbollin dhe garat me kuajt, përvecse të qënit një lexues i vëmendshëm i kujtimeve të Montgomery dhe Charle de Gaulle. Rrëfimet e pazakonta për kreun e al Kaedës janë bërë, sipas “Sunday Tim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.415Z

Bin Laden strehohet ne Pakistan

Per ish-kreun e sherbimeve sekrete gjermane Augustu Haning lideri i Al Kaedas Osama Bin Laden strehohet ne Pakistan. Sipas te dhenave dhe perllogaritjeve te mia Bin Laden ndodhet ne zonat farefisnore te Peshauarit prane kufirit me Afganistanin dhe disa segmente te sherbimeve sekrete pakis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.780Z

Bin Laden Pakistani Deshtim global

Kryeministri palistanez ka deklaruar se agjencitë ndërkombëtare të spiunazhit kanë pjesën e tyre të fajit në lokalizimin dhe arrestimin e Osama bin Laden. “Kemi një dështim të shërbimeve të inteligjencës të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.612Z

Bin Laden ishte koprac

Osama Bin Laden njihej si njeri dorështrënguar, që harxhonte shumë pak për të jetuar në Abotabad të Pakistanit. Burime pakistaneze dhe amerikane, të cituar nga gazetat e “Mek Kletci” publikuan detaje te reja për sheikun e te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama