Rezultate te kerkimit per termin: +Laguna

Total: 563
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.121Z

Disa FOTO të jashtëzakonshme nga Laguna e Karavastasë

Laguna e Karavastasë duket se është kthyer në identitet. Deputeti socialist i kësaj zone, Erjon Braçe, thotë se në park është kthyer qetësia dhe mbi të gjitha, janë shtuar pelikanët e rrallë të kësaj zone. Ai ka postuar disa foto, të cilat janë bërë nga fotografi i AP, Hektor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.293Z

Ngrin laguna Kune-Vain në Lezhë

Këto pamje ju përkasin lagunës Kune-Vainit në Lezhë. Prej 5 ditësh uji në këto laguna ka ngrirë dhe niveli i akullit arrin deri në 7 cm. Ky fenomen konsiderohet i radhë, pasi nuk kishte ndodhur prej disa vitesh në këtë zonë. Por ngrirja e ujit ka penalizuar dhe sektorin e peshkimit, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.517Z

Laguna, Panariti hap tenderin për tokat e Karavastasë

Jepen me qira 87 ha tokë. Ndërkohë, Aldo Bare kërkon në gjykatë trojet që ka pasur në pronësi Zamir Alushi Ka një interes të madh për shfrytëzimin e lagunave detare dhe tokat përreth tyre. Nisur nga kjo, Ministria e Bujqësisë i ka vënë në listë këto zona për t’i dhënë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.943Z

ZYRTARE: Ja marrëveshja e Samir Manes me komunitetin e Laguna Blu

Bordi dhe Grupi i Zgjeruar Koordinator per ndalimin e ndertimeve private ne terrenet sportive te kompleksit Laguna Blu, kanë shpërndarë një njoftim për shtyp, ku përshkruajnë detajet e marrveshjes mes tyre dhe biznesmenit Samir Mane. Në njoftimin për shtyp thuhet se nje perfaqesi e bano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.623Z

Dëshmitari: Si u privatizua laguna e Karavastasë

20/06/2009  “Pas privatizimit punëtorët se ngritën zërin. Ata që guxuan ta bënin e pësuan keq” Peshkatari Llambi Ndini pohoi se laguna ruhej ditë-natë nga ushtarët e Aldo Bares Procesi gjyqësor kundër të pandehurve që akuzohen si pjesëmarrës në kryerjen e disa krimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.790Z

Moto GP Marquez fiton ne Laguna Seca

Marc Marquez ka fituar Cmimin e Madh të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në cirkuitin e Laguna Seca, spanjolli i Hondës ka lënë pas Stefan Bradl (Honda) dhe Valentino Rossi (Yamaha). Episodi që përcaktoi garën ishte parakalimi i Marqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.927Z

FAKSIMILE/ Vendimi, ja si e ka fituar Aleksandër Frangaj tokën tek Laguna Blu

Aleksandër Frangaj e ka fituar tokën tek Laguna Blu, me një vendim të dy viteve më parë, dhënë nga gjyqtari Artur Gaxhi. Në këtë vendim, gjykata i njeh pronësinë tek fushat sportive Aleksandër Frangat, edhe pse pronat në fakt është marrë me qera nga kompania Epidam sh.p.k, për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama