Rezultate te kerkimit per termin: +Laguna

Total: 563
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.169Z

Laguna e Karavastasë, Gjermeni:Qeveria, program për ekoturizmin

DIVJAKE- Laguna e Karavastasë në sajë të punës së banorëve të kësaj zone, por edhe këmbënguljes së drejtuesve lokalë ka arritur të ruajë identitetin e saj. Laguna, e vendosur nën mbrojtjen e Konventës Ramsar që nga viti 1995, përfaqëson një nga zonat me rëndësi të veçantë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.318Z

Laguna Blu, lejet e firmosura nga Berisha dhe kreu i komunës

  Në datën 21 gusht, kryetari i Komunës së Golemit, Agron Agalliu, ka firmosur miratimin e punimeve për ndërtimin, pas kërkesës së paraqitur nga Aleksandër Frangaj dhe Alba Bine për ndërtimin në pasurinë 102/19 Vol 20 fq 24, me vendndodhje në Qerret me investitor shoqërinë Ale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.940Z

Samir Mane tërhiqet nga ndërtimi te Laguna Blu, Frangaj mbetet vetëm

Tërhiqet një nga dy investitorët në Lagunen Blu. Samir Mane është tërhequr sot pas takimit me banorët e Lagunës Blu. Ai ka deklaruar se nuk ka dëshirë të vazhdojë këtë investim, në kundërshtim me komunitetin. Gjatë takimit është diskutuar çështja Frangaj dhe është konstatu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.492Z

Plagosën kosovarin në lokalin Laguna, kapen dy vëllezërit nga Durrësi

Durrës, 30 Korrik, NOA Forcat e policisë së Durrësit kanë mundësuar arrestimin në flagrancë të dy vëllezërve, të cilët dyshohet se kanë marrë pjesë në ngjarjen e ndodhur dy javë më parë në lokalin Laguna, ku mbeti i plagosur një person. Lajmi bëhet me dijeni për agjenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.308Z

Artan Lame: Akti i shitjes së tokës tek Laguna Blu është kriminal

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, e ka cilësuar si kriminal aktin e shitjes së tokës në Lagunën Blu, ku Aleksandër Frangaj ka vendosur të ndërtojë. Deklarata e Lames është bërë gjatë ditës së sotme, në Komisionin e Ligjeve. Ai është pyetur nga një deputet i Partisë Demokratike, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.461Z

Moto GP Stoner fiton ne Laguna Seca

Casey Stoner me Honda është fituesi i garës së Laguna Seca (SHBA) në Moto GP. Australiani ka lënë pas Jorge Lorenzo me Yamaha, duke u shkëputur 20 pikë në krye të klasifikimit të përgjithshëm nga spanjolli i vendit t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.054Z

Laguna e Kune-Vainit, 1.9 milionë dollarë nga OKB-ja për rehabilitimin

Marrëveshja OKB-ja ndërhyn për rehabilitimin e lagunës së Kune-Vainit. Fondi Global Mjedisor (GEF), nëpërmjet Programit Mjedisor të Kombeve të Bashkuara, do të shërbejë si një agjenci zbatuese për fondin prej 1 903 000 dollarësh, të dhënë nga GEF-ja për Ministrinë e Mjedisit. Bur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama