Rezultate te kerkimit per termin: +Laguna

Total: 563
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.377Z

Divjaka, ky qytet i vogël që ka shumë për të na mësuar

Silvana Muça Të premten e 9 dhjetorit të këtij viti, një grup gazetarësh së bashku me ministren e Zhvillimit Urban, Eglantina Gjermeni u nisën drejt Divjakës dhe Lushnjës. Ishte një takim me rastin e festave të fundvitit, por zonja Gjermeni kishte vendosur që këtë herë të hiqte dor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.957Z

Permbytjet demtohet laguna e Vilunit

Në fshatin Rrjoll, në lagunën e Vilunit, lokale e biznese të ndryshme kanë përfunduar të spostuara e zhytura në ujë, ndërsa ura e sapondërtuar është shembur. Fshati është izoluar nga ujërat dhe komunikimi r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.385Z

Rama thërret xhaketat e vjetra për bojkotin, por zëvendëson Daden me Ditmir Bushatin, pasi e cilëson Artën si “shumë të vjetër”

Dje ka qenë radha e një tjetër celule të “cosa-nostra”-s socialiste, të mblidhet në selinë e PS-së e të artikulojë frazat e zeza për bojkotimin e institucioneve. Edvini thirri në zyrën e tij xhaketat e vjetra të kthyera mbrapsht Pandeli Majko, Gramoz Ruçi e Namik Dok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.918Z

Filan Fisteku është pastrues në QKUK

 Kompania “Laguna” e cila tash e disa muaj ka fituar tenderin për mirëmbajtjen e hapësirave në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ka të punësuar një Filan Fistek. Së paku, kështu ‘flasin’ letrat q&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.252Z

Ndërtimi në Golem, qeveria: Leja në një truall privat sipas planit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri, akuzoi sot Kryeministrin se ka firmosur lejen për ndërtimin e një objekti në bregdetin e Golemit, duke prishur ambientet e përbashkëta sportive në resortin Laguna Blu. Zyra e shtypit e qeverisë, e mohon një gjë të tillë, duke thënë se kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.188Z

Agjensia e Mjedisit: Liqeni i Kasharit më i ndoturi, pas tij ai Artificial

Agjensia Kombëtare e Mjedisit publikon të dhënat e nivelit të ndotjes në tre liqenet e kryeqytetit. Liqeni i Kasharit rezulton me ndotjen më të lartë, për shkak të shkarkimit të ujërave të zeza.Pas tij vjen liqeni artificial i Tiranës dhe ai i Farkës, i cili nga matjet rezulton me niv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.487Z

Porto Palermo bëhet park peshkimiambientalistët kundër Mediut

TIRANE - Njëra prej këtyre zonave, ku tashmë janë miratuar plot 20 leje për zhvillimin e aktivitetit të peshkimit, është edhe Porto Palermo. Sipas ambientalistit Xhemal Mato, vendimi vjen pikërisht në kohën kur pritet që kjo zonë të shpallet park arkeologjik nënujor. Sipas tij një ni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama