Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.888Z

Laursen i thotë lamtumirë Danimarkës

Martin Laursen i thotë lamtumirë karrierës së tij me përfaqësuesesn e Danimarkës. Lajmin për largimin e mbrojtësit 31-vjeçar e ka bërë publik vetë Federate Daneze e Futbollit. Ish-futbollisti i Milanit ka luajtur me Danimarkën 53 ndeshje, dhe tani i jep fund për shkak të probleme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.205Z

Formula 1, Barrichelo edhe nje sezon tjeter me Honda

Rubens Barrichelo do te garoje edhe nje sezon tjeter ne Formula 1 me Honden. Lajmin e ben te ditur site i Autosport, qe i referohet burimeve brenda skuderise.Braziliani, kontrata e te cilit nuk eshte firmosur zyrtarisht, mban rekordin e Gran Premi te Formula 1, me 270 nisje. Barrichelo do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.307Z

Izraeli sulmon Gazen, vriten militantet palestineze

Dy militante palestineze mbeten te vrare mengjesin e sotem nga nje sulm ajror izraelit ne qender te Rripit te Gazes. Lajmin e konfirmuan burime mjekesore palestineze. Viktimat ishin pjesetare te Brigadave te martireve Al Aksa, grupi i armatosur, qe ka lidhje me levizjen Fatah te preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.300Z

Piratet, deshtojne negociatat per pengjet amerikane

Kane deshtuar negociatat me piratet somaleze per lirimin e komandantit amerikan, Richard Phillips i marre peng te merkuren e shkuar. Lajmin e ka bere te ditur per “Associated Press” nje burim prane negociatoreve. Bisedimet kane deshtuar pas qendrimit te SHBA-ve per te arrestua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.719Z

Ushtria izraelite vret 550 luftëtarë të Hamasit

Gaza - Të paktën 550 luftëtarë të Hamasit janë vrarë gjatë sulmeve izraelite në rripin e Gazës që nga 27 dhjetori kur nisi edhe ofensiva izraelite. Lajmin e ka konfirmuar Ushtria izraelite sipas së cilës sulmet kanë qenë të suksesshmë duke qëlluar mbi objektetet e synuara. Nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.504Z

Gaza, Hamasi propozon nje vit armepushim

Hamasi ka propozuar nje vit armepushim me Izraelin ne kembim te terheqjes se trupave te shtetit hebre nga Rripi i Gazes. Gjithashtu organizata kerkon edhe heqjen e bllokades ndaj territoreve palestineze. Lajmin e ka bere te ditur per mediat nderkombetare nje funksionar i larte i levizje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.030Z

Darfur, sot firmoset marreveshja per paqe

Ne Doha eshte arritur marreveshja mes delegacionit te qeverise sudaneze dhe Levizjes per Drejtesi dhe Barazi, grupi rebel i Darfurit. Deklarata perfundimtare do te firmoset sot. Lajmin e ka bere te ditur kryeministri i Katarit, Hamad Ben Jassem Al-Thani, vendi i te cilit mirepret te mart

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama