Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.620Z

Berisha: “PD-ja ndryshoi historinë e vendit”

Autori i Lajmit: red.Kryeministri Berisha mori pjesë në ceremoninë e organizuar me rastin e 18 vjetorit të themelimit të degës së Partisë Demokratike në Durrës. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Kryetarja e Parlamentit znj. Jozefina Topalli, ministra të kabinetit qeveritarë, përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.867Z

Pensionet false, vihen nën hetim dy përfitues

Autori i Lajmit: red. Dy persona vihen nën hetim pasi dyshohet se kanë përfituar pension në mënyrë të paligjshme, mbi vjetërsinë e punës Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë të ditur zbulimin e dy personave që dyshohet se kanë marrë pensione me dokumente të falsifikuara. Policia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.344Z

Miratohet marrëveshja mes Qeverisë dhe komuniteteve fetare

Autori i Lajmit: red.Kuvendi miratoi të enjten në seancë plenare marrëveshjen për rregullimin e marrëdhënieve të ndërsjella mes Qeverisë dhe komuniteteve fetare në Shqipëri, përkatësisht me Komunitetin Mysliman, Kishën Ortodokse Autoqefale dhe Kryegjyshatën Botërore Bektashiane. Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.970Z

Universiteteti i Tiranës

Autori i Lajmit: red.Plot 20 profesorë të huaj nga Italia, Anglia dhe Danimarka pritet që së afërmi të japin mësim në degët e mësuesisë në Universitetin e Tiranës. Kjo iniciativë është pjesë e një projekti 2-vjeçar të Programit "Tempus", financuar nga Bashkimi Europian. Projekti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.606Z

Përplasen me makinë, tre të plagosur

Autori i Lajmit: red.Shpejtësia tejet normave të lejuara ka shkaktuar aksidentin e radhës dje në aksin rrugor Shijak-Durrës. Për pasojë, tre persona kanë mbetur të plagosur, por, fatmirësisht, ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Burime nga policia bënë të ditur se ngjarja ka ndodhur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.236Z

“Lufta ndaj krimit, policia po humbet betejën ”

Autori i Lajmit: red.Strukturat e Policisë së Shtetit po humbasin përditë e më shumë efikasitetin e tyre në luftën kundër krimit, prandaj ky i fundit ka tregues në rritje dhe siguria në vend është tashmë e zbehtë. Këtë shqetësim të Partisë Socialiste e ka përcjellë dje në sean

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.104Z

PDS: “Mbështetje për kërkesat e ish-ushtarakëve”

Autori i Lajmit: red.Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka shprehur mbështetjen e grupimit të tij politik për ish-ushtarakët. Deklarata e tij ka ardhur pas një takimi të zhvilluar me ish- ushtarakë, ku kreu i PSD-së, Paskal Milo, duke nënkuptuar se partia që ai drejton do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama