Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.344Z

Miratohet marrëveshja mes Qeverisë dhe komuniteteve fetare

Autori i Lajmit: red.Kuvendi miratoi të enjten në seancë plenare marrëveshjen për rregullimin e marrëdhënieve të ndërsjella mes Qeverisë dhe komuniteteve fetare në Shqipëri, përkatësisht me Komunitetin Mysliman, Kishën Ortodokse Autoqefale dhe Kryegjyshatën Botërore Bektashiane. Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.970Z

Universiteteti i Tiranës

Autori i Lajmit: red.Plot 20 profesorë të huaj nga Italia, Anglia dhe Danimarka pritet që së afërmi të japin mësim në degët e mësuesisë në Universitetin e Tiranës. Kjo iniciativë është pjesë e një projekti 2-vjeçar të Programit "Tempus", financuar nga Bashkimi Europian. Projekti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.606Z

Përplasen me makinë, tre të plagosur

Autori i Lajmit: red.Shpejtësia tejet normave të lejuara ka shkaktuar aksidentin e radhës dje në aksin rrugor Shijak-Durrës. Për pasojë, tre persona kanë mbetur të plagosur, por, fatmirësisht, ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Burime nga policia bënë të ditur se ngjarja ka ndodhur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.236Z

“Lufta ndaj krimit, policia po humbet betejën ”

Autori i Lajmit: red.Strukturat e Policisë së Shtetit po humbasin përditë e më shumë efikasitetin e tyre në luftën kundër krimit, prandaj ky i fundit ka tregues në rritje dhe siguria në vend është tashmë e zbehtë. Këtë shqetësim të Partisë Socialiste e ka përcjellë dje në sean

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.104Z

PDS: “Mbështetje për kërkesat e ish-ushtarakëve”

Autori i Lajmit: red.Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka shprehur mbështetjen e grupimit të tij politik për ish-ushtarakët. Deklarata e tij ka ardhur pas një takimi të zhvilluar me ish- ushtarakë, ku kreu i PSD-së, Paskal Milo, duke nënkuptuar se partia që ai drejton do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.280Z

Ronaldo fut ne telashe edhe drejtorin teknik

Pret te beje debutimin me fanelen e Corinthias duke e rinisur karrieren me nje hap te madh prapa. Ronaldo dhe klubi i tij i ri nuk po kalojne nje periudhe te mire per shkak te mosmarreveshjeve te medha. Pas lajmit per shthurjen e radhes se sulmuesit qe zgjodhi nje nate ne diskoteke dhe j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.036Z

Obama do të vizitojë Turqinë, shqetësohet Greqia

Pas lajmit se Presidenti i SHBA-ve Barak Obama do të viitojë Turqinë, mediat greke kanë reaguar të shqetësuara lidhur me këtë çështje. Në një artikull të grekes, “Ta nea”, vendimi i Presidentit amerikan, Barak Obama, për të vizituar Turqinë në fillim të muajit të ardhshëm dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama