Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.104Z

PDS: “Mbështetje për kërkesat e ish-ushtarakëve”

Autori i Lajmit: red.Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka shprehur mbështetjen e grupimit të tij politik për ish-ushtarakët. Deklarata e tij ka ardhur pas një takimi të zhvilluar me ish- ushtarakë, ku kreu i PSD-së, Paskal Milo, duke nënkuptuar se partia që ai drejton do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.280Z

Ronaldo fut ne telashe edhe drejtorin teknik

Pret te beje debutimin me fanelen e Corinthias duke e rinisur karrieren me nje hap te madh prapa. Ronaldo dhe klubi i tij i ri nuk po kalojne nje periudhe te mire per shkak te mosmarreveshjeve te medha. Pas lajmit per shthurjen e radhes se sulmuesit qe zgjodhi nje nate ne diskoteke dhe j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.036Z

Obama do të vizitojë Turqinë, shqetësohet Greqia

Pas lajmit se Presidenti i SHBA-ve Barak Obama do të viitojë Turqinë, mediat greke kanë reaguar të shqetësuara lidhur me këtë çështje. Në një artikull të grekes, “Ta nea”, vendimi i Presidentit amerikan, Barak Obama, për të vizituar Turqinë në fillim të muajit të ardhshëm dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.118Z

Axhenda e NATO-s për ditën e sotme

Autori i Lajmit: red.Ngjarjet kryesore të parashikuara për ditën e sotme, e dyta dhe e fundit e samitit të NATO-s janë: Në orën 06:45 GMT, drejtuesit, të cilët vijnë nga bregu gjerman drejt Francës, do të kalojnë urën mbi lumin Rin dhe do të përshëndeten secili prej tyre me Kancelar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.872Z

“Nuk mund të ketë shtyrje të zgjedhjeve”

Autori i Lajmit: red.Shtyrja e zgjedhjeve parlamentare të 28 Qershorit nuk duhet të ndodhë kurrsesi, pasi do t`i shkaktonte një dëm të jashtëzakonshëm Shqipërisë. Në këtë mënyrë e ka konceptuar deputeti i PD-së dhe kryetari i Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Preç Zogaj, debatin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.873Z

Shpëtim Spahiu tërhiqet nga kërkesa për rikthim në detyrë

Autori i Lajmit: red.Gjenerali Shpëtim Spahiu është tërhequr nga kërkesa e tij për rikthim në detyrë. Dje në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar seanca e radhës për shqyrtimin e kërkesës së Spahiut, por pala kërkuese është tërhequr, duke e argumentuar këtë veprim me pritjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.499Z

PS: Qeveria përgjegjëse për rendin publik

Autori i Lajmit: red.Partia Socialiste fajëson qeverinë për përkeqësimin e situatës së rendit publik në prag të zgjedhjeve parlamentare të qershorit. Kryetari i Komisionit për Sigurinë dhe Administratën në Asamblenë e Partisë Socialiste, Ylli Manjani tha dje se në prag të zgjedhjev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama