Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.118Z

Axhenda e NATO-s për ditën e sotme

Autori i Lajmit: red.Ngjarjet kryesore të parashikuara për ditën e sotme, e dyta dhe e fundit e samitit të NATO-s janë: Në orën 06:45 GMT, drejtuesit, të cilët vijnë nga bregu gjerman drejt Francës, do të kalojnë urën mbi lumin Rin dhe do të përshëndeten secili prej tyre me Kancelar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.872Z

“Nuk mund të ketë shtyrje të zgjedhjeve”

Autori i Lajmit: red.Shtyrja e zgjedhjeve parlamentare të 28 Qershorit nuk duhet të ndodhë kurrsesi, pasi do t`i shkaktonte një dëm të jashtëzakonshëm Shqipërisë. Në këtë mënyrë e ka konceptuar deputeti i PD-së dhe kryetari i Komisionit të Jashtëm Parlamentar, Preç Zogaj, debatin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.873Z

Shpëtim Spahiu tërhiqet nga kërkesa për rikthim në detyrë

Autori i Lajmit: red.Gjenerali Shpëtim Spahiu është tërhequr nga kërkesa e tij për rikthim në detyrë. Dje në Gjykatën e Tiranës është zhvilluar seanca e radhës për shqyrtimin e kërkesës së Spahiut, por pala kërkuese është tërhequr, duke e argumentuar këtë veprim me pritjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.499Z

PS: Qeveria përgjegjëse për rendin publik

Autori i Lajmit: red.Partia Socialiste fajëson qeverinë për përkeqësimin e situatës së rendit publik në prag të zgjedhjeve parlamentare të qershorit. Kryetari i Komisionit për Sigurinë dhe Administratën në Asamblenë e Partisë Socialiste, Ylli Manjani tha dje se në prag të zgjedhjev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.977Z

Leka Zogu: Greqia të zgjidhë çështjen çame

Leka Zogu, nëpërmjet një deklarate për shtyp ka kundërshtuar dje kërkesat e OMONIA-s. Zëdhënësja e Leka Zogut, Julinda Kamberi, ka bërë me dije se kërkesat e OMONIA-s janë fyerje për kombin shqiptar. Sipas komunikatës për shtyp, Greqia duhet të zgjidhë çështjen çame dhe nuk duhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.039Z

Provimet e Maturës, pikat ku duhet të përqëndrohen maturantët

Autori i Lajmit: red.Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka miratuar tashmë Programet Orientuese Lëndore (POL) për provimet e Maturës Shtetërore 2009. MASH ka publikuar edhe në ëeb-in e saj programet e reja orientuese për lëndët Matematikë, Gjuhë-Shqipe Letërsi, Fizikë, Kimi, Biologji,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.362Z

Të drejtat e njeriut, Shqipëria raporton në Gjenevë

Autori i Lajmit: RedaksiaMinistri i Shtetit, Genc Pollo, ka kryesuar delegacionin shqiptar që ka raportuar për herë të parë pranë Këshillit të të Drejtave të Njeriut (KDNJ) në Gjenevë, në lidhje me nivelin e përgjithshëm të respektimit të të drejtave të njeriut në Shqipëri, mbi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama