Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.415Z

Kriza e lajmit televiziv

Kur në botë flitet për krizë të shtypit të shkruar, në Shqipëri ka një krizë të dukshme televizive. Nuk dihet se kur televizioni modern shqiptar arriti kulmin, kur në fakt nuk ka as dhjetë vjet jetë të televizioneve private, por rënia është evidente. Ndoshta ky kulm s‘ka ardhur e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.260Z

Përtej Lajmit

Socio-kronika e zezë Nuk ka pse merret si shpikje e një termi të ri në punëtorinë e gazetarisë, por togfjalëshin "socio-kronikë" e kam dëgjuar për herë të parë fare rastësisht nga një ish-kolonel i huaj, rezident në Tiranë, i cili aktualisht paguhet goxha me euro, për të këshil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.900Z

Kriza financiare dhe kriza e lajmit

Gazetarja amerikane, Christiane Amanpour flet për profesionin, Ballkanin dhe Shqipërinë E famshme si reportere e krizave në të gjithë botën, Christiane Amanpour kryeson sot drejtorinë e lajmit ndërkombëtar të CNN-it dhe drejton programin “Amanpour”, i cili ka nisur transmetimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.427Z

Holandë, festohet “Dita e lajmit të mirë”

HOLANDE- Sot në Holandë është festuar nga gjithë gazetat dhe televizionet “Dita e lajmit të mirë”. Vetëm në Holandë ekziston kjo traditë prej 3 vitesh por pritet të shndërrohet në një traditë ndërkombëtare në vitin 2010. në fakt janë dakord se një lajm i mirë nuk m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.116Z

U propozua modeli austriak i rregullimit të lajmit ditor me ligj

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknlogji, Kulturë, Rini dhe Sport, kryesuar nga kryetari i komisionit, Nait Hasani, mbajti sot dëgjim publik, me përfaqesues të mediave, shoqatave, shoqerisë civile dhe Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, lidhur me Projektligjin për ndryshim plotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.511Z

Rroshi: Ndjesë për tmerrin e lajmit, të vërtetën e dija ndryshe

Historinë e shtatzënisë, e më pas të rrëmbimit të foshnjës në bark, e ka besuar më së pari ai, partneri i Griselda Zaimit. Elvis Rroshi, kryetari i ri i Bashkisë, e ka parë veten për herë të dytë në fokusin e medias, pas fitores së papritur në Kavajë. Por këtë herë, në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.822Z

VIDEO/ Punonjësja e MB poston një video të ndaluar me Saimir Tahirin, pas lajmit për dorëheqjen

Një nga punonjëset e Ministrisë së Brendshme, Fatjola Lubonja, që mban postin e drejtores së Integrimit dhe Projekteve, ka publikuar një video në Facebook. Ajo tregon për momentet më të mira me ministrin Tahiri dhe me gjithë bashkëpunëtorët e tjerë të Ministrisë gjatë këtyre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama