Rezultate te kerkimit per termin: +Lart +Gjyqsor

Total: 87
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP

brbrNe perfundim te afatit te aplikimit te publikuar ne shpalljen e vendeve vakante dhe thirrjes per paraqitjen e shprehjes se interesit per anetare te Keshillit te Larte Gjyqesor dhe Keshillit te Larte te Prokurorise nga Avokatia dhe Shoqeria Civile Avokati i Popullit publikon emrat e kandidateve a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

BE-ja: Emërimet në gjyqësor, KLD të bëjë trasparencë

Raporti probleme me emërimet që bëhen nga KLD-ja Kshilli i Lart i Drejtsis, institucioni q duhej t ishte m i pakorruptuari dhe nismtar i lufts kundr korrupsionit n sistemin e drejtsis n t kundrt shfaq probleme t mdha n emrimet e gjyqtarve. KLD-ja, e cila drejtohet nga President

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.566Z

Ambasadorët: Pavarësia e gjyqësorit, kërkesë e BE-së

Ambasadort e huaj n vendin ton theksojn nevojn e pavarsis s sistemit gjyqsor. Sipas tyre, pavarsia gjyqsorit sht guri i themelit n nj shtet demokratik. Ky pohim u b nga ambasadorja britanike n vendin ton, Fiona McIlham, e cila s bashku me ambasadorin amerikan, John Withers, dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.077Z

Tiranë, Hollanda do trajnojë 23nënpunës ligjorë të Gjykatës së Lartë

TIRANË- Hollanda do të trajnojë 23 punonjës të Gjykatës së Lartë, me qëllim përmirësimin e shërbimit ligjor. Kjo gjë është bërë e ditur gjatë një takimi mes, kryetarit të Gjykatës së Lart&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Ish-zëvendësministri i Drejtësisë: Skam mbështetje politike

Përzgjedhja ime nga Majko, mbi kritere profesionale Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar dje seancn dgjimore me kandidatin pr antar t Gjykats s Lart, Sokol omo. Gjat pyetjeve t shumta t deputetve t mazhorancs dhe opozits, omo theksoi se nuk ka pasur n asnj rast mbshtetje politike. om

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Drejtësia, zarfi që fiton vendin e punës

Nse ke nj zarf me lek, euro, dollar, q plotson shumn e krkuar, ather arrin t marrsh nj vend pune t admiruar n “qeverin” e drejtsis?! Ekspertt e Komisionit Evropian pas vzhgimit n terren, n kuadrin e hartimit t raportit pr drejtsin pas konstatimeve tejet shqetsuese pr KLD-n lan ndr t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Për një gjyqësor transparent

N nj demokraci moderne, t gjitha institucionet shtetrore, prfshir gjyqsorin, duhet t jen transparente dhe t prgjegjshme. Transparenca n funksionimin e sistemit gjyqsor dhe prgjegjshmria n lidhje me veprimet gjyqsore ndihmon n rritjen e besimit t publikut te gjykatat. Transparenca e procedimeve gjy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama