Rezultate te kerkimit per termin: +Lart +Gjyqsor

Total: 87
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.077Z

Tiranë, Hollanda do trajnojë 23nënpunës ligjorë të Gjykatës së Lartë

TIRANË- Hollanda do të trajnojë 23 punonjës të Gjykatës së Lartë, me qëllim përmirësimin e shërbimit ligjor. Kjo gjë është bërë e ditur gjatë një takimi mes, kryetarit të Gjykatës së Lart&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Ish-zëvendësministri i Drejtësisë: Skam mbështetje politike

Përzgjedhja ime nga Majko, mbi kritere profesionale Komisioni i Ligjeve ka zhvilluar dje seancn dgjimore me kandidatin pr antar t Gjykats s Lart, Sokol omo. Gjat pyetjeve t shumta t deputetve t mazhorancs dhe opozits, omo theksoi se nuk ka pasur n asnj rast mbshtetje politike. om

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.432Z

Drejtësia, zarfi që fiton vendin e punës

Nse ke nj zarf me lek, euro, dollar, q plotson shumn e krkuar, ather arrin t marrsh nj vend pune t admiruar n “qeverin” e drejtsis?! Ekspertt e Komisionit Evropian pas vzhgimit n terren, n kuadrin e hartimit t raportit pr drejtsin pas konstatimeve tejet shqetsuese pr KLD-n lan ndr t tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Për një gjyqësor transparent

N nj demokraci moderne, t gjitha institucionet shtetrore, prfshir gjyqsorin, duhet t jen transparente dhe t prgjegjshme. Transparenca n funksionimin e sistemit gjyqsor dhe prgjegjshmria n lidhje me veprimet gjyqsore ndihmon n rritjen e besimit t publikut te gjykatat. Transparenca e procedimeve gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Rrzimi i dekreteteve, reagon PS

Partia Socialiste, ka reaguar n lidhje me rrzimet e dekreteve t Presidentit n Kuvend, pr 5 antart e Gjykats s Lart. N nj konferenc pr shtyp, kryetarja e Grupit Parlamentar t PS-s, Valentina Leskaj, ka theksuar se e konsiderojm qndrimin e djeshm t maxhorancs, e cila hodhi posht dekretet e Presidentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Topi: KLD t mbroj gjyqtart

Presidenti i Republiks, njkohsisht dhe kryetari i Kshillit t Lart t Drejtsis Bamir Topi, gjat mbledhjes s ktij kshilli, deklaroi se pavarsia e gjyqsorit nuk duhet cenuar, ndrsa varsia e vetme pr do gjyqtar duhet t jet Kushtetuta dhe ligjet. Topi tha se sistemi gjyqsor duhet t tejkaloj aferat korrupt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Kandidati Bici: Ligji i Gjykatës së Lartë, antikushtetues

Nuk kam mbështetje politike. Respektoj procedurat e Kuvendit Kandidati i dekretuar nga Presidenti pr antar t Gjykats s Lart, Medi Bici, u sht prgjigjur dje pyetjeve t shumta t deputetve socialist e demokrat lidhur me punn e tij 17-vjeare. Mbledhja sht shoqruar me debate pr proced

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama