Rezultate te kerkimit per termin: +Lezhs

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.040Z

Lufte me policine, nje nga grabitesit mbetet i vrare, plagoset polici

Policia e Lezhs ka konfirmuar zyrtarisht pasditen e sotme, ngjarjen e raportuar pasdreke ku nj person u qllua pr vdekje n shkmbim zjarri me uniformat blu. Ngjarja ndodhi pasditen e s Shtuns, rreth ores 14.45, ne vendin e quajtur Ura e Cenit ne Lagjen “Beslidhja” te qytetit Lezhe. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.601Z

Eagle Mobile, vijon në Lezhë aksioni për pastrimin e ambienteve

Eagle Mobile ka vijuar fushatn e aksionit t pastrimit t ambienteve n qytete t ndryshme, me sloganin “Nj me natyrn”. Drejtues t Eagle, zyrtar t lart t Ministris s Arsimit dhe Ministris s Mjedisit s bashku me m se 200 nxns ksaj her ishin n Lezh ku pastruan 3 zona t ndry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Lezh, lirohet fmija i marr peng

Lezh (start)- Gjashtvjeari q u mor peng sot n mngjes n zonn e Lezhs, sht ln i lir, pas negociatave q policia zhvilloi me autorin. Fmija mbahej peng n zonn e Gjadrit, nj fshat n Lezh. Lirimi i fmijs erdhi pasi drejtori i policis s Lezhs u angazhua drejtprdrejt me pengmarrsin. Gzim Marku, 25 vje,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

80-vjeari vret gruan dhe veten

Nj 80-vjear nga Lezha, ka vrar mbrmjen e kaluar gruan dhe m pas veten. Burimet policore nga Lezha, bjn t ditur se shtetasi Rrok Pjetri, nga fshati Daj i Lezhs vrau rreth ors 23:30 t mbrmjes s djeshme bashkshorten e tij File Gac Pjetri. Pjetri ishte i krkuar nga policia prej nj viti, ndrsa mbrm teksa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.948Z

Aksidenti në rrugën e vjetër, humbin jetën dy të rinj

Dy t rinj kan humbur jetn n nj aksident t ndodhur mbrmjen e s premtes n fshatin Fisht t Lezhs, n rrugn e vjetr q lidh kt zon me Vaun e Dejs. Lek Gjoni 27 vje dhe Ermir Kuka 26 vje kan qen duke udhtuar me nj motor, ku si pasoj e shpejtsis s madhe dy t rinjt kan humbur drejtimin e mjetit dhe jan prpla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Vazhdojnë ndihmat për zonat e përmbytura

Organizata joqeveritare dhe institucione t ndryshme, individ dhe subjekte fizik e juridik, vijojn t japin ndihma t konsiderueshme monetare dhe materiale n ndihm t familjeve q u dmtuan nga prmbytja q ndodhi n muajin Janar n qarqet Shkodr e Lezh. N ndihm t ktyre banorve jan solidarizuar edhe Bashksia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Lezh, vdes 44-vjeari nga korrenti

Nj 44-vjear nga Lezha ka humbur jetn n ort e para t paradites s sotme. Shkak shtkontakti me rrymn elektrike, ka i ka shkaktuar vdekjen e menjhershme. Pjetr Doda me profesion elektricist humbi jetn kt t hn, teksa po rregullonte nj defekt. Ngjarja ndodhi n zonn ishull t Lezhs.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama