Rezultate te kerkimit per termin: +Libri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.061Z

Libri Kurban i Ramës del në libraritë italiane

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale lajmin se libri i tij Kurban sapo ka dalë në libraritë italiane, i përkthyer në italisht. Mirëmëngjesi dhe me librin e sapodalë në libraritë italiane ju uroj një ditë të mbarë, shkruan Rama. 19 prill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.316Z

Libri i fundit i Aliut

Në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare u promovua libri me tregime ‘Libri i fundit’ i shkrimtarit Gëzim Aliu. E ka titulluar ‘Libri i fundit’ por kjo nuk do të thotë se nuk do të shkruajë më. Shkrimtari Gëzim Aliu sapo ka botuar librin e tij të tretë, të parin me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.439Z

Ndalohet libri për Gandin

Nga Express më 02 prill 2011 në ora 15:36 Një shtet në perëndim të Indisë e ka ndaluar librin e ri të autorit fitues të çmimit Pulitzer, Joseph Lelyveld rreth Mahatma Gandit, pas disa recensioneve që thonë se libri lë të kuptohet se babai i pavarësisë së Indisë ka pasur marrëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.744Z

Libri i Bekim Fehmiut promovohet në Prishtinë

Libri "Shkëlqim dhe tmerr", shkruar nga aktori i famshëm shqiptar, Bekim Fehmiu, është përkthyer për s'pari herë në shqip dhe do të promovohet në Prishtinë, në kuadër të festivalit "Mirëdita, dobar dan!". Libri do të promovohet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, më 25 mars me fill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.409Z

Promovohet libri per Xhelal Staravecken

Në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë, që përkon edhe me lindjen e Xhelal Staraveckës është promovuar në Akademinë e Shkencave, libri me kujtime të një prej figurave më interesante të historisë, Xhelal Starav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.179Z

Fluturimi MH370/ Libri investigues: Sishte aksident

Zhdukja e avionit të Malaysia Airlines vazhdon të habisë shumëkënd. Por një libër i fundit pretendon se zhdukja e fluturimit MH370 ishte e qëllimshme dhe e kalkuluar. Libri është shkruar nga një pilot dhe një gazetar nga Zelanda e re. Ewan Wilson dhe Geoff Taylor thonë se kanë përd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.118Z

Libri mbi jetën e Whitney Houston

Vetëm 4 muaj pas vdekjes së Whitney Houston është gati libri mbi jetën e saj.Një nga mikeshat e këngëtares amerikane, BeBe Winans ka vendosur të tregojë “historitë sentimentale” dhe fotot e dijes që nuk janë publikuar kurrë. Houston u gjet e mbytur në vaskën e dhomës së s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama