Rezultate te kerkimit per termin: +Libri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.569Z

Ese të letërsisë shqipe, botuar më 1972 në Itali vjen në shqip

Pranë lexuesit vjen Ese të letërsisë shqipe, e mendimtarit të njohur, Ernest Koliqi. Ky është libri më i ri i botuar nga shtëpia botuese IDK. Ky libër i botuar në Itali në vitin 1972, vjen tashmë në shqip, i përkthyer nga Dhurata Shehri. Libri është një përmbledhje me kumtesa e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.056Z

Jean Baudrillard vjen në shqip me librin "Amerika"

Pranë lexuesit sapo është hedhur në treg libri "Amerika", i autorit francez Jean Baudrillard, përkthyer në shqip nga Balil Gjini. Prezantimi i librit për publikun e gjerë nuk vjen rastësisht, pasi sipas Krenar Zejnos ky libër prezantohet në përvjetorin e pavarësisë së Amerikës. Kemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.964Z

Ish-shoqëruesja e Berlusconit publikon një libër autobiografik

Kryeministri italian, Silvio Berlusconi është përherë një personazh për të cilin ka shumë për të folur dhe diskutuar. Patrizia D'Addario e cila para dy muajsh pati folur për një harem të kryeministrit italian me 20 vajza të reja në residencën e tij në Romë, ka publikuar në librin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.728Z

Fjala e “Omerikëve”, një libër për Omer Kaleshin

TIRANE-Sot ora 13.00, në sallën e Bibliotekës së Galerisë Kombëtare të Arteve do të organizohet promovimi i Librit FJALA E "OMERIKEVE". Ky libër është një përmbledhje poezish prej autorësh të ndryshëm, të cilët janë frymëzuar nga vepra e Omer Kaleshit, piktorit shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.564Z

Kuzhina italiane, një libër për t’a përdorur e shijuar si duhet

TIRANë- Kuzhinën italiane duhet ta provosh vetëm në shtëpinë e saj, në Itali. Kështu thonë ata që kanë provuar në restorantet italiane ushqimet e përgatitura në to, e megjithatë kjo kuzhinë është e përhapur në të gjithë botën. "është kuzhinë që ka njohur shtrirje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.314Z

Ardian Klosi zbardh katastrofën e Gërdecit

Dje, në mjediset e reja të Fondacionit Soros në kryeqytet, publicisti Ardian Klosi ka promovuar librin e tij më të fundit “Katastrofa e Gërdecit”. Siç pohon autori Klosi, kjo vepër është frut i një pune të gjatë të tij mbi ngjarjen e Gërdecit, rrethanat dhe ngjarjet e tjera që i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.288Z

Ben Blushi, në antologjinë letrare evropiane

Së shpejti, Ben Blushi si shkrimtar do të jetë i përfshirë në antologjinë letrare evropiane, "Best of European Fiction 2010" në gjuhën angleze, e cila botohet çdo vit nga shtëpia botuese amerikane, "Dalkey Archives Press", në Illinois. Disa kapituj të romanit të tij, "Të jetosh në is

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama