Rezultate te kerkimit per termin: +Libri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.246Z

Libri Vrima: Edmond Tupe: Libri ka guxim

Libri "Vrima", Erotik apo banalitet është tema e bisedës sonte në mbrëmje në emisionin "Opinion". I pyetur mbi librin pedagogu Edmond Tupe e cilëson librin, "një botim që ka guxim, ku shkohet përtej erotikës. Dhe kjo quhet filozofia e erotizmit". Sipas profesor Tupes, pyetjes nëse ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.960Z

Promovohet libri "Drejt Shqipërisë"

Shqipëria e parë nga syri i një të huaji që i kundërvihet paragjykimeve dhe njohjes sipërfaqësore të këtij vendi. Ky është libri i promovuar në kuadër të muajit kulturor gjerman. Në libër paraqiten vëzhgimet e jetës së përditëshme në një fsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.836Z

Libri më i kushtueshëm në histori

Është një libër i shtypur keq dhe plot gabime. Por Libri i Psalmeve të Gjirit ishte libri i parë i prodhuar në SHBA dhe rrjedhimisht pritet të caktojë edhe një rekord për vlerën e shitjes Rekordi Aidan Lewis, BBC Libri i parë i shtypur në atë që më vonë u bënë Shtetet e Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.303Z

LIBRI arti i të shkruarit LIBRI

Shkrimi konceptohet si përjetësia, mbi të gjitha amshueshmëria e fjalëve të lidhura me kuptime filozofike e ndjesore. Në universin e pafundmë, aty ku Olimpi i magjishëm ruan pushtetin e shkrimtarit, ekziston një fije transcendentale që e bën artin letrar të përjetshëm. Shkrimtari, kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.442Z

Promovohet libri i Jakup Krasniqit

Nga Express më 03 prill 2011 në ora 13:10 Në kuadër të shënimit të aktiviteteve me rastin e 30-vjetorit të demonstratave të vitit 1981, të shtunën në BKUK u promovua libri “Lëvizja për Republikën e Kosovës 1981-1991 sipas shtypit shqiptar” i autorit Jakup Krasniqi, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.770Z

Gjirokaster digjet libri Enver Hoxha

Anëtarët e Partisë Komuniste të degës Gjirokastër dhe veteranë lufte, para shtëpisë së ish-liderit komunist në mënyrë demonstrative i kanë vënë flakën librit "Enver Hoxha". Pas Ferizajt të Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.436Z

Libri i Tërmeteve

Nga Express më 01 prill 2011 në ora 17:30 Menjëherë pas tërmetit të 11 marsit, një person, që në rrjetin social Twitter u prezantua vetëm si @ OurManInAbiko, publikoi një ide - që fillimisht dukej axhamillëk. Doli se nuk ishte e tillë. Ideja e tij ishte që t’i bënte bashkë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama