Rezultate te kerkimit per termin: +Libri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.836Z

Libri më i kushtueshëm në histori

Është një libër i shtypur keq dhe plot gabime. Por Libri i Psalmeve të Gjirit ishte libri i parë i prodhuar në SHBA dhe rrjedhimisht pritet të caktojë edhe një rekord për vlerën e shitjes Rekordi Aidan Lewis, BBC Libri i parë i shtypur në atë që më vonë u bënë Shtetet e Bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.303Z

LIBRI arti i të shkruarit LIBRI

Shkrimi konceptohet si përjetësia, mbi të gjitha amshueshmëria e fjalëve të lidhura me kuptime filozofike e ndjesore. Në universin e pafundmë, aty ku Olimpi i magjishëm ruan pushtetin e shkrimtarit, ekziston një fije transcendentale që e bën artin letrar të përjetshëm. Shkrimtari, kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.442Z

Promovohet libri i Jakup Krasniqit

Nga Express më 03 prill 2011 në ora 13:10 Në kuadër të shënimit të aktiviteteve me rastin e 30-vjetorit të demonstratave të vitit 1981, të shtunën në BKUK u promovua libri “Lëvizja për Republikën e Kosovës 1981-1991 sipas shtypit shqiptar” i autorit Jakup Krasniqi, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.770Z

Gjirokaster digjet libri Enver Hoxha

Anëtarët e Partisë Komuniste të degës Gjirokastër dhe veteranë lufte, para shtëpisë së ish-liderit komunist në mënyrë demonstrative i kanë vënë flakën librit "Enver Hoxha". Pas Ferizajt të Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.436Z

Libri i Tërmeteve

Nga Express më 01 prill 2011 në ora 17:30 Menjëherë pas tërmetit të 11 marsit, një person, që në rrjetin social Twitter u prezantua vetëm si @ OurManInAbiko, publikoi një ide - që fillimisht dukej axhamillëk. Doli se nuk ishte e tillë. Ideja e tij ishte që t’i bënte bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.061Z

Libri Kurban i Ramës del në libraritë italiane

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale lajmin se libri i tij Kurban sapo ka dalë në libraritë italiane, i përkthyer në italisht. Mirëmëngjesi dhe me librin e sapodalë në libraritë italiane ju uroj një ditë të mbarë, shkruan Rama. 19 prill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.316Z

Libri i fundit i Aliut

Në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare u promovua libri me tregime ‘Libri i fundit’ i shkrimtarit Gëzim Aliu. E ka titulluar ‘Libri i fundit’ por kjo nuk do të thotë se nuk do të shkruajë më. Shkrimtari Gëzim Aliu sapo ka botuar librin e tij të tretë, të parin me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama