Rezultate te kerkimit per termin: +Libri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.770Z

Gjirokaster digjet libri Enver Hoxha

Anëtarët e Partisë Komuniste të degës Gjirokastër dhe veteranë lufte, para shtëpisë së ish-liderit komunist në mënyrë demonstrative i kanë vënë flakën librit "Enver Hoxha". Pas Ferizajt të Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.436Z

Libri i Tërmeteve

Nga Express më 01 prill 2011 në ora 17:30 Menjëherë pas tërmetit të 11 marsit, një person, që në rrjetin social Twitter u prezantua vetëm si @ OurManInAbiko, publikoi një ide - që fillimisht dukej axhamillëk. Doli se nuk ishte e tillë. Ideja e tij ishte që t’i bënte bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.061Z

Libri Kurban i Ramës del në libraritë italiane

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale lajmin se libri i tij Kurban sapo ka dalë në libraritë italiane, i përkthyer në italisht. Mirëmëngjesi dhe me librin e sapodalë në libraritë italiane ju uroj një ditë të mbarë, shkruan Rama. 19 prill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.316Z

Libri i fundit i Aliut

Në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare u promovua libri me tregime ‘Libri i fundit’ i shkrimtarit Gëzim Aliu. E ka titulluar ‘Libri i fundit’ por kjo nuk do të thotë se nuk do të shkruajë më. Shkrimtari Gëzim Aliu sapo ka botuar librin e tij të tretë, të parin me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.439Z

Ndalohet libri për Gandin

Nga Express më 02 prill 2011 në ora 15:36 Një shtet në perëndim të Indisë e ka ndaluar librin e ri të autorit fitues të çmimit Pulitzer, Joseph Lelyveld rreth Mahatma Gandit, pas disa recensioneve që thonë se libri lë të kuptohet se babai i pavarësisë së Indisë ka pasur marrëdh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.744Z

Libri i Bekim Fehmiut promovohet në Prishtinë

Libri "Shkëlqim dhe tmerr", shkruar nga aktori i famshëm shqiptar, Bekim Fehmiu, është përkthyer për s'pari herë në shqip dhe do të promovohet në Prishtinë, në kuadër të festivalit "Mirëdita, dobar dan!". Libri do të promovohet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, më 25 mars me fill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.409Z

Promovohet libri per Xhelal Staravecken

Në kuadër të 100 vjetorit të Pavarësisë, që përkon edhe me lindjen e Xhelal Staraveckës është promovuar në Akademinë e Shkencave, libri me kujtime të një prej figurave më interesante të historisë, Xhelal Starav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama