Rezultate te kerkimit per termin: +Liceut +Artistik

Total: 576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.635Z

Fëmijët e famshëm të Liceut Artistik

Liceu Artistik “Jordan Misja”, e para shkollë artistike në historinë e arsimit shqiptar, ka mbushur 65 vjet. Festimet e këtij viti jubile u mbyllën me një mbrëmje Gala, që u zhvillua në Teatrin e Operas dhe Baletit Gjithçka nisi në vjeshtën e vitit 1946. Shkolla u përurua në n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.476Z

65-vjetori i Liceut Artistik

Në Teatrin e Operas dhe Baletit është zhvilluar një koncert festiv me rastin e 65-vjetorit të krijimit të Liceut Artistik “Jordan Misja”. Kjo mbrëmje gala u prezantua nga Ardit Gjebrea dhe në skenë u ngjitën ish-studentë dhe student

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.112Z

Ekspozita e studenteve te liceut artistik

Në hollin kryesor të liceut artistik  “Jordan Misja”  është çelur një ekspozitë me piktura të realizuara nga nxënësit e kësaj shkolle. Pjesëmarrës në këtë ekspozitë ishin artistët e rinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.382Z

Mësuesit e Liceut Artistik protestojnë për pagat

Tiranë- Pasi nuk kanë arritur të gjejnë të drejtën në tejëtr rrugë, mësuesit e Liceut Artistik të Tiranës kanë dalë sot në protestë, pasi nuk kanë marrë ende pagat e muajit të shkuar. “Jemi në mes të dhjetorit dhe ende nuk kemi marrë pagën e muajit nëntor”- thon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.634Z

Digjet garazhi i nje pallatiprane Liceut Artistik ne Tirane

Sipas Policise se Tiranes behet e ditur se sot nje garazh ne nje pallat 5-katesh prane Liceut Artistik ne Tirane eshte perfshire nga flaket. Zjarri i cili eshte shkaktuar si pasoje e nje defekti ne linjen elektrike te pallatit ka perfshire tubat e ajrimit ne katin e nendheshem. Zjarrfikeset kane mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.204Z

Tiranë, të shtëna me armë zjarri pranë Liceut Artistik, policia sekuestron gëzhojat

TIRANË-Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme pranë zonës së Liceut Artistik, Tiranë. Burime nga policia bëjë me dije se persona ende të paidentifikuar të cilët udhëtonin me një automjet tip ‘Fuoristradë’, kanë qëlluar me armë zjarri dhe më pas jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.045Z

Mesuesit e Liceut, proteste per pagat

Mesuesit e Liceut Artisitik "Jordan Misja" nuk kane marre ende as pagen e nentorit dhe as te dhjetorit, gje qe i ka cuar ata ne bojkot te mesimit. Sikurse behet e ditur nga disa mesues, fondi i pagave eshte shpenzuar ne menyre abuzive nga ish-drejtori i ketij liceu, gje qe ka bere, qe t'i lere mesue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama