Rezultate te kerkimit per termin: +Liceut +Artistik

Total: 576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.167Z

Salla e re e koncerteve te Liceu, Ermonela Jaho: Ëndërronim të këndonim në një ambient të tillë

Artistja shqiptare me famë botërore, sopranoja Ermonela Jaho vlerëson ndërtimin e sallës së re të koncerteve në Liceun Artistik Jordan Misja, të inauguruar dje nga kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj. Sopranoja Jaho, e cila është edhe një nga produktet e Liceut Artistik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.321Z

INSTRUMENTISTET, Rikthehen Virtuozët e Tiranës, me veprat e Rossinit, Çajkovskit e Zadesë

/>Ashtu si 20 vjet më parë, në datën 20 janar në Tiranë do të jepet koncerti i Orkestrës së harqeveVirtuozët e Tiranës, e krijuar rreth 20 vjet më parë, me nxënës 12-16 vjeçarë të Liceut Artistik në Tiranë nga mësuesi i tyre, Orkestra e Harqeve pati që në fillim sukses të plo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.970Z

Tirana, për dhjetë ditë nën tingujt e muzikës së Shopenit

Kryeqytetit i shtohet një tjetër veprimtari muzikore. Starton edicioni i tetë i Festivalit ShopenianNjë ndër aktivitetet që ka startuar në jetën artistike të kryeqytetit është dhe Festivali i Shopenit,i cili këtë pranverë vjen në edicionin e tetë të tij. Gjatë ditëve të këtij fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.297Z

"ProCredit", rrit numrin e degëve

Me qëllimin për të qenë sa më pranë klientëve dhe për të plotësuar sa më mirë nevojat e tyre në muajt e fundit "ProCredit Bank" ka hapur katër njësi të reja biznesi, nga të cilat tri në kryeqytet (pranë Komunës së Parisit, pranë Liceut Artistik "Jordan Misja" dhe në Sauk) dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.839Z

Zgjedhjet/ Ku votojne krerët e politikës?

Si qyetarët të thjeshtë, kutive të votimit i drejtohen sot edhe krerët e shtetit shqiptar, krerë të partive politike apo personazhe të tjera të politikës shqiptare. Presidenti i Republikës, Bamir Topi, voton në njësinë numër 9 dhe qendra e votimit është ngritur në shkollën "Serv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.800Z

Virtuozët kthehen në Tiranë

Instrumentistët e vegjël të dikurshëm, nxënës të liceut artistik "Jordan Mosja" vite më parë, falë aftësive artistike të veçanta, shkollimit dhe mjeshtrit të tyre prof. Zhani Ciko, ishin të parët që "çanë bllokadën" kulturore dhe artistike, duke mahnitur me interpretimin virtuoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.106Z

Pas Liceut Artistik,  hidhen themelet e një shkolle të re muzike në kryeqytet

Shumë shpejt kryeqyteti do të ketë një shkollë të re muzike. Në njësinë Nr. 8 në kryeqytet, e cila është dhe një nga lagjet më të vjetra të kryeqytetit, janë hedhur themelet e shkollës së re të muzikës Servete Maçi. U hodhën themelet e shkollës së re të muzikës Servete Ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama