Rezultate te kerkimit per termin: +Liceut +Artistik

Total: 576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.397Z

Liceu Artistik, bojkotohet pa afat mësimi

Bojkotohet pa afat mësimi në liceun artistik “Jordan Misja” në kryeqytet. Vendimi është marrë dje nga 200 arsimtarët e kësaj shkolle, të cilët kanë dy muaj pa marrë pagat. Rreth 200 mësues të liceut artistik “Jordan Misja” në kryeqytet kanë bojkotuar ditën e djeshme mësim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.098Z

Tiranë, të shtëna me armë zjarri pranë Liceut Artistik

TIRANË-Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme pranë zonës së Liceut Artistik, Tiranë. Burime nga policia bëjë me dije se persona ende të paidentifikuar të cilët udhëtonin me një automjet tip &ls

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.336Z

Konvikti i Liceut ArtistikBashkia fsheh vendimin

TIRANE- Bashkia e Tiranes mohon te kete ndonje vendim te shkruar per transferimin e 61 konviktoreve te Liceut Artistik. Por nderkohe prinderit dhe nxenesit thone se eshte e turpshme te mohosh kete fakt nderkohe qe ka nisur puna per pershtatjen e katit te trete te konviktit te Gjuheve te Huaja per t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.392Z

Bojkotohet mësimi në Liceun Artistik, mësuesit prej dy muajsh pa rroga

Mësuesit e Liceut Artistik në Tiranë kanë vendosur dje njëzëri bojkotimin e mësimit deri në shlyerjen e detyrimeve që ky institucion ka ndaj tyre. Ata janë shprehur se prej dy muajsh nuk kanë marrë pagat, duke cilësuar si fajtor për situatën e krijuar ish-drejtorin e shkollës. Liceu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.215Z

Rama dhe Veliaj përurojnë Liceun Artistik

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj inauguruan sot ambientet e reja të Liceut Artistik në Tiranë. Kryeministri Edi Rama, ish-nxënës i kësaj shkolle u shpreh se Liceu e ka detyrim të jetë qendër e ekselencës shqiptare. Ai kujtoi degradimin për vite me rad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.175Z

MASH i heq fondet liceut, drejtuesit: Bie cilësia

Liceu artistik Jakov Xoxa FIER – MASH i heq statusin nacional shkollës artistike “Jakov Xoxa” në Fier, duke e kaluar atë në varësi të Drejtorisë rajonale të Arsimit. Edhe pse kjo shkollë është trajtuar që prej vitit 2002 me statusin e shkollës kombëtare, këtë vit bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.022Z

Kapet një qese me hashash në një klasë të Liceut Artistik

TIRANE – Një qese me bimë narkotike është gjetur në ambientet e klasës së shtatë të shkollën artistike Jordan Misja në Tiranë. Policia ka nisur procedim penal ndaj dy nxënësve, të cilët dyshohet se e kanë futur qesen me hashash në ambientet e brendshme të shkollës. Sipas bu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama