Rezultate te kerkimit per termin: +Lig

Total: 8715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.506Z

Hyseni lobon në Ligёn e Shteteve Arabe

Ministri i Punёve tё Jashtme Skender Hyseni, ёshtё pritur tё hёnёn nё selinё e Ligёs sё Shteteve Arabe nё Kajro nga Sekretari i Pёrgjithshёm i kёsaj organizate, Amr Moussa. “Nё takimin shumё miq&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.709Z

Mot i lig veshtireson jeten ne Kosove

Kosova po perballet me nje mot te lig te shoqeruar me te reshura te shumta te bores dhe temperatura te uleta. Tashme nje numer i konsiderueshem i komunave kane shpallur gjendjen e jashtezakonshme ndersa edhe Forcat e Sigurise se Kosoves jane angazhuar ne hapjen e rrugeve. Trupat u derguan ne disa zo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.092Z

Sigal Prishtina spektakolare, arrin gjysmëfinalen e Ligës Ballkanike

Skuadra e Sigal Prishtinës ka regjistruar një tjetër paraqitje të madhe në Ligën Ballkanike, duke mposhtur në kryeqytet skuadrën Craiova, me rezultat të thellë 98:70. Kjo fitore ia mundëson Sigal Prishtinës kualifikimin për në gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.116Z

Sigal Prishtina mundet edhe në Ligën Ballkanike

 Sigal Prishtina ka pësuar humbje si mysafire e Kozuvit në kuadër të Ligës Ballkanike. Skuadra kosovare e filloi më mirë ndeshjen duke e fituar çerekun e parë 21-17, mirëpo maqedonët u rikthyen për ta fituar të dytin 17-9. AdPla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.493Z

Kosova prap me dy skuadra në Ligën Ballkanike

Kosova edhe në sezonin e ardhshëm në Ligën Ballkanike (BIBL), do të paraqitet me dy skuadra. Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK-së), Erolld Belegu dhe sekretari i përgjithshëm i FBK-së, Jeton Nixha, të martë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.082Z

FIBA krijon ligë të re me vendet e dala nga Jugosllavia, po Kosova?

Institucioni më i madh i futbollit, FIBA, është duke përgatitur një plan interesant, për krijimin një lige për vendet që kanë dalë nga Jugosllavia. Premierliga, spekulohet që do të quhet kjo ligë, që FIBA po tenton ta formoj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.988Z

Faza e dytë në Ligën Ballkanike, sjell derbin e skuadrave kosovare

Janë kompletuar grupet e fazës së dytë Ligës Ballkanike. Tre skuadrat kosovare që kanë kaluar fazën e parë, kanë mësuar kundërshtarët e tyre. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Edhe këtë herë, do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama