Rezultate te kerkimit per termin: +Lig

Total: 8715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.116Z

Sigal Prishtina mundet edhe në Ligën Ballkanike

 Sigal Prishtina ka pësuar humbje si mysafire e Kozuvit në kuadër të Ligës Ballkanike. Skuadra kosovare e filloi më mirë ndeshjen duke e fituar çerekun e parë 21-17, mirëpo maqedonët u rikthyen për ta fituar të dytin 17-9. AdPla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.493Z

Kosova prap me dy skuadra në Ligën Ballkanike

Kosova edhe në sezonin e ardhshëm në Ligën Ballkanike (BIBL), do të paraqitet me dy skuadra. Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK-së), Erolld Belegu dhe sekretari i përgjithshëm i FBK-së, Jeton Nixha, të martë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.082Z

FIBA krijon ligë të re me vendet e dala nga Jugosllavia, po Kosova?

Institucioni më i madh i futbollit, FIBA, është duke përgatitur një plan interesant, për krijimin një lige për vendet që kanë dalë nga Jugosllavia. Premierliga, spekulohet që do të quhet kjo ligë, që FIBA po tenton ta formoj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.988Z

Faza e dytë në Ligën Ballkanike, sjell derbin e skuadrave kosovare

Janë kompletuar grupet e fazës së dytë Ligës Ballkanike. Tre skuadrat kosovare që kanë kaluar fazën e parë, kanë mësuar kundërshtarët e tyre. AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Edhe këtë herë, do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.034Z

Në cilën ligë do të luaj Barcelona?

Nëse Katalonia do të bëhet shtet, Barcelona tashmë e di se nuk do të garoi më në La Liga. Kjo gjë është shqetësuese për skuadrën katalonase, por edhe për vetë futbollin spanjoll sepse largimi i Barcelonës nga gara do t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.961Z

E treta e vërteta , Levski kampion i Ligës Ballkanike

Skuadra bullgare, BC Levski Sofia pas dy dështimeve me rradhë në finale nga skuadra izraelite Galil Gilboa në kuadër të Ligës Ballkanike, e treta ishte e vërteta pasi iu hakmorr Galilit duke e fituar ndeshjen me rezultat 75:69 dhe kështu u shpall kampion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.347Z

Milani 90 minuta larg Ligës së Kampionëve

Milano ka arritur një barazim 1 me 1 në udhëtim te PSV në ndeshjen e parë kualifikuese për Ligën e Kampionëve. Milani filloi furishëm ndeshjen kur në minutën e 15 shënoi golin e parë. El Sharawy e shfrytëzoi një harkim t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama