Rezultate te kerkimit per termin: +Lindjes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.465Z

Obama dënon dhunën në Lindjen e Mesme

Nga Express më 19 shkurt 2011 në ora 12:23 Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, u bëri thirrje udhëheqësve të Lindjes së Mesme të tregohen të përmbajtur në trajtimin e protestave anti-qeveritarë. President Obama lëshoi një deklaratë me shkrim, në të cilën shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.336Z

Krishtlindjet ne Betlehem. Rikthehen turistet

Magjia e Krishtlindjeve ka zbritur në Betlehem ku kanë filluar të mberrijnë me mijëra pelegrinë. Qindra forca  të sigurisë janë tashmë në pozicion brenda dhe jashtë qytetit të shenjtë ndërsa ulja e nivelit të dhun&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.439Z

Nga Vatikani në Arkiv, pamje të rralla për Nënë Terezën

Aktivitet i AQSHF-së në nderim të figurës së Nënë Terezës Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, n kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, do t shfaqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.661Z

PGJK : Të rindërtohet kisha më e vjetër e Prishtinës

Prishtinë, 29 gusht - Me rastin e shënimit të 100 vjetorit të lindjes së humanistes shqiptare Nënë Tereza, Partia e të Gjelbërve të Kosovës (PGJK) u ka kërkuar institucioneve të vendit, përkatësisht Ministrisë së Kulturës që për nder të këtij përvjetori të rindërtoj në qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.430Z

Apoloni, zbulohetbusti prej mermeri i një femre

FIER-Një zbulim i madh dhe i rrallë është bërë sërish në parkun e Apolonisë në Fier. Pas bustit që dyshohet se i përket një aristokrati romak, një tjetër bust njeriu është zbuluar ditën e sotme nga ekpi shqiptaro-francez. Bëhet fjalë për një bust femre prej femre që i përket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.301Z

Apoloni, zbulohet busti prej mermeri i një femre

FIER-Një zbulim i madh dhe i rrallë është bërë sërish në parkun e Apolonisë në Fier. Pas bustit që dyshohet se i përket një aristokrati romak, një tjetër bust njeriu është zbuluar ditën e sotme nga ekpi shqiptaro-francez. Bëhet fjalë për një bust femre prej femre që i përket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.027Z

Vdekjet gjate shtatzenise dhe shkaqet e tyre

Transmetuar me 09052014 - 0931 foto ilustruese PUBLICITET Statistikat e publikuaranga Organizata Boterore e Shendetesise japin fakte te reja per shkaqet se pse grate vdesin gjate shtatzenise ose lindjesbr br OBSH thote se shumica e v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama