Rezultate te kerkimit per termin: +Lindjes

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.536Z

Astrologjia, çfarë është Tema e Lindjes

Le të zbulojmë rolin e planeteve dhe si ndikojnë ato në jetën tonë. Shpesh, kur dikush dëshiron ti afrohet në një mënyrë më të thellë studimit të Astrologjisë dhe ndikimit të yjeve në jetën e njeriut, dëgjojmë për Temën e Lindjes. Është një studim që shkon përtej horosk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.211Z

Suedi, fushatë kundër vdekjeve gjatë lindjes

Rreth 600 vetë në Stokholm shtynë karroca fëmijësh nën parrullën “Të bashkuar për gratë”, një fushatë që kishte për qëllim të rriste ndërgjegjësimin për vdekjet gjatë lindjes. Burra, gra e fëmijë në karroca me mbulesa rozë morën pjesë në marshimin organizuar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.531Z

Grate, "indiferente" ndaj vizitave para lindjes

Grate shqiptare kryejne shume pak, per te mos thene fare, vizita shendetesore tek mjeku para se te marrin vendimin te lindin femije. Sipas nje studimi te fundit mbi shendetin riprodhues ne Shqiperi, rezulton se kujdesi shendetesor i grave para lindjes eshte ne nivele shqetesuese dhe renditet nder me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.298Z

Reforma mbyll shtepite e lindjes

Shtepite e lindjes te cilet kane ekzistuar deri me sot ne qytetet e vogla, do te mbyllen dhe do te funksionojne vetem si konsultore per t'u dhene keshilla dhe ndihme mjekesore nenave dhe femijeve te vegjel. Ky vendim eshte marre ne kuader te reformes, e cila sapo ka nisur nga Ministra e Shendetesise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.015Z

Vdes gjatë lindjes, 24 vjeçarja nga Kuçova

Një nënë ka humbur jetën bashku me fëmijën që priste të sillte në jetë pranë Qëndrës Obsetrike Gjinekologjike në qytetin e Beratit. Gruaja ka humbur jetën gjate momentit te lindjes bashku me fëmijën që priste t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.321Z

Ukraina humbet kontrollin e Lindjes

Separatistët konsolidojnë pozicionet në qytetet e Lindjes dhe Kievi duket i pafuqishëm për ti ndalur Njerëz të maskuar dhe të veshur me uniforma ushtarake morën kontrollin e zyrave të qeverisë në një qytet tjetër ukrainas dje, një shenjë e re kjo, se autoritetet pro-perëndimore në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.271Z

Korce, vdes foshnja gjate lindjes

Vdes gjate lindjes foshnja, familjaret akuzojne mjeket per neglizhence dhe pakujdesi profesionale. E nisur si nje shtatzeni krejt normale, nuk qe thene te perfundonte me nje lindje normale per Lavdie Agollin, e cila nuk ka mundur ti gezohet te qares se femijes se saj te pare. Sipas bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama