Rezultate te kerkimit per termin: +Lisbones

Total: 464
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.986Z

TRAKTATI I LISBONES-RATIFIKIMI

    Parlamenti austriak ka ratifikuar me shumice te thelle, traktatin e ri europian te Lisbones. Ratifikimi u realizua me votimin e 2 partive te koalicionit te madh qeverises, Socialdemokratet dhe Populloret dhe me mbeshtetjen e te Gjelberve te Opozites. Kunder kane votuar 2 partite opo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.296Z

Irlanda, refendum per Traktatin e Lisbones

Irlanda do te zhvilloje ne daten 2 tetor referendumin e dyte per te pranuar ose traktatin e Lisbones. Vete kryeministri Brajan Koen duke konfirmuar lajmin, u shpreh optimist duke theksuar se kete here populli irlandez do votoje pro.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.283Z

Quaresma drejt Sportingut te Lisbones

Quaresma i ka dhene fund aventures me Interin ne Serie A duke vendosur rikthimin ne Portugali. Shoqeria zikalter vendosi ta nxjerre ne merkato mesfushorin pasi as eksperienca e huase se tij tek Chelsea, deshtoi. Lojtari do bashkohet me Sportingun e Lisbones ku nisi karrieren e tij si fut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.631Z

Cekia miraton Traktatin e Lisbones

Senati çek miratoi Traktatin e Lisbones pas vleresimit te tekstit ne muajin shkurt nga Dhoma e Ulet e parlamentit . Dokumenti i destinuar per te riformuluar institucionet e BE-se mori shumicen me 54 vota nga 79 senatore te pranishem. Por presidenti çek, Vaclav Klaus ka deklaruar se ishte shume i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.704Z

Bruksel NATO e ftoi Rusine ne samitin e Lisbones

NATO e ka ftuar Rusine per te marre pjese ne takimet me lideret e vendeve anetare gjate samitit te Lisbones ne muajin nentor. Sekretari i Pergjithshem i NATO-s Anders Fog Rasmusen tha dje ne Bruksel se eshte me rendesi qe ne samitin e Lisbones te riperseritet oferta e aleances pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.187Z

Traktati i Lisbones, Cekia vendos kushte

Presidenti cek, Vaclav Klaus ka vendosur dy kushte per te firmosur Traktatin e Lisbones dhe te dyja i perkasin kartes per te drejtat themelore te BE-se. Lajmin e ka bere te ditur kryeministri suedez, Fredrik Reinfeldt, president i radhes i Bashkimit Evropian, i cili ka pasur nje bisede t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.980Z

Irlande, sondazhi, 53 perqind pro Lisbones

Kur kane mbetur vetem dy jave nga zhvillimi i referendumit ne lidhje me Traktatin e Lisbones, sondazhet tregojne se irlandezet kete here jane pro tij. Sipas nje sondazhi te kryer nga Instituti Millward 53 perqind e irlandezeve jane pro ketij traktati, 26 perqind kunder tij dhe 21 perqind

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama