Rezultate te kerkimit per termin: +Lisbones

Total: 464
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.704Z

Bruksel NATO e ftoi Rusine ne samitin e Lisbones

NATO e ka ftuar Rusine per te marre pjese ne takimet me lideret e vendeve anetare gjate samitit te Lisbones ne muajin nentor. Sekretari i Pergjithshem i NATO-s Anders Fog Rasmusen tha dje ne Bruksel se eshte me rendesi qe ne samitin e Lisbones te riperseritet oferta e aleances pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.187Z

Traktati i Lisbones, Cekia vendos kushte

Presidenti cek, Vaclav Klaus ka vendosur dy kushte per te firmosur Traktatin e Lisbones dhe te dyja i perkasin kartes per te drejtat themelore te BE-se. Lajmin e ka bere te ditur kryeministri suedez, Fredrik Reinfeldt, president i radhes i Bashkimit Evropian, i cili ka pasur nje bisede t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.980Z

Irlande, sondazhi, 53 perqind pro Lisbones

Kur kane mbetur vetem dy jave nga zhvillimi i referendumit ne lidhje me Traktatin e Lisbones, sondazhet tregojne se irlandezet kete here jane pro tij. Sipas nje sondazhi te kryer nga Instituti Millward 53 perqind e irlandezeve jane pro ketij traktati, 26 perqind kunder tij dhe 21 perqind

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.582Z

BE plasin kontradiktat per ndryshimin e Traktatit te Lisbones

Franca e Gjermania kerkojne rishikimin e nje neni te tij Nje tension dhe grindje e re ka mberthyer vendet e Bashkimit Europian ne lidhje me nje plan franko-gjerman per te rishkruar pra ndryshuar disa pjese te Traktatit te Lisbones. Komisionerja e Drejtesise Vivian Reding deklaroi se bisedimet per nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.253Z

BE, hyn ne fuqi sot Traktati i Lisbones

Qe prej dites se sotme ne vendet anetare te Unionit Evropian ka hyre ne fuqi Traktati i Lisbones. Rrjedhimisht kane marre sot detyren edhe presidenti i pare i BE, belgu Herman van Rompuy, si dhe shefja e Politikes se Jashtme, Catherine Ashton. Traktati hyn keshtu ne fuqi pas nje sere per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.604Z

Sporting i Lisbones rigjen fitoret

brbrSportingu i Lisbones ka qene paksa qetesi ne kampionatin portiugez pas fitores 3 me 0 ne shtepi ndaj Vitoria Setubal ne nje nga ndeshjet e javes se 11 Kryeqytetasit qe kane treguar luhatje te medha ne kete kampionat deri me tani ndryshe nga sezoni i kaluar kur ishin nenkampion e zgjidhen takimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.852Z

Vetevrasje per Sportingun e Lisbones

brbrVetevrasje per Sportingun e Lisbones qe tashme nuk eshte me lideri qe udheheq i vetem kampionatin portugez Ne javen e 21 skuadra e Jorge Jezuz arriti nje rezultat shokues 0-0 ne Hoze Alvelade ndaj Rio Ave pikerisht ne nje ndeshje qe dukej shume e lehte per ta Vendasit e filluan me mjaft presion

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama