Rezultate te kerkimit per termin: +Lisbones

Total: 464
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.418Z

Olimpik Lion merr kryesimin

brbrOlimpiku i Lionit eshte fituesi i madh i javes se 20 te kampionatit francez te futbollit nje ekskluzivitet i paketes Tring Ne ndeshjen e luajtur ne shtepi skuadra nga jugu i Frances ka shfrytezuar me se miri hapat fals te hedhur nga Marseja dhe Paris Sen Zhermen dhe ka marre kreun e renditjes p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.414Z

Skenderbeu e mbyll me 3 pike Gupin H te Liges se Europes

Skenderbeu e mbylli me humbje aventuren e vet ne Ligen e Europes Skuadra kampione e Shqiperise u mund nga Lokomotiva e Moskes ne Elbasan Arenabr br Ekipi i futbollit te Korces e nisi egersisht Berisha gjuajti ne porten kundershtare qe ne minuten e katertbr br Ne minuten e 12-te ruset rrezikojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.793Z

Mario Baloteli, alternativa e sulmit zikalter

Interi beson se per te blere kartonin e Stiven Zherardit, duhen rreth 25 milione deri ne 30 milione sterlina. Nderkaq, ne rast se nuk do te arrihet marreveshja me asin e futbollit anglez, klubi zikalter ka nje alternative tjeter ne merkato dhe behet fjale per sulmuesin e Milanit, Mario Baloteli. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.273Z

Berisha: "Lisbona", tani u hap rruga per ne BE

Fatjona Mejdini Hyrja ne fuqi e traktatit te Lisbones i krijon shanse te medha Shqiperise, per te ecur me shpejtesi ne rrugen drejt integrimit, ne Bashkimin Evropian. Ky ishte qendrimi qe mbajti kryeministri Berisha, gjate mbledhjes se djeshme te qeverise, ne te cilen pershendeti edhe hyrjen ne fuq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.379Z

Merkel: Njohja e Kosoves, vendimi i duhur

Vendimi i shpejte i Gjermanise per njohjen e pavaresise se Kosoves ka qene nje vendim i duhur, pasi qe nuk ka qene e drejte te mbajme Kosoven me status quo, ka deklaruar kancelaria gjermane, Angela Merkel, ne Asamblene Parlamentare te Keshillit te Evropes. Duke iu drejtuar kesaj asambleje, Merkel gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.595Z

Sllovenia: S

STRASBURG - Kryeministri i Sllovenise, Janez Jansha, ka deklaruar ne Parlamentin Evropian se nuk do te kete lufte per Kosoven, sepse ne Bashkimin Evropian eshte arritur pajtueshmeri per angazhimin e BE-se per dergimin e misionit te saj ne Kosove. "Tri ceshtje vendimtare jane ne tavoline gjate kryesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.928Z

Avioni i presidentit ben ulje te detyruar

Avioni i presidentit bullgar, Georgi Parvanov beri dje nje ulje te detyruar ne ishujt Azore, pas nje problemi teknik, njoftoi zyra e tij. Parvanov po shkonte per nje vizite zyrtare ne Meksike, kur avioni i tij i prodhimit rus "TU-154" pati nje problem teknik. Pas incidentit, presidenti e anuloi vizi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama