Rezultate te kerkimit per termin: +Lista +Ibrahim +Rugova

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.466Z

Kosove koalicioni i ri qeverises PDK- AKR- Lista Rugova

Partia Demokratike e Kosovës, fituese zyrtare e zgjedhjeve të 12 dhjetorit, ka arritur marrëveshje për ndërtimin e koalicionit qeverisës, e cila pritet të formalizohet këtë fundjavë. Burime të larta brenda partisë fituese, i kanë th&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.312Z

Uka LDK po keqperdor emrin e Ibrahim Rugoves

Nga Suhareka ku AAK dhe lista LDK-Ibrahim Rugova mbajten takimin e radhes me elektoratin kreu i listes LDK-Ibrahim Rugova Uke Rugova akuzoi LDK se po keqperdor emrin e presidentit te ndjere dhe liderit historik te LDK-se Ibrahim Rugoves. Uke Rugova tha se partia e Isa Mustafes prej kohesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.543Z

Nesër marrëveshjae koalicionit me Listën“Ibrahim Rugova"

PRISHTINE- Mandatari për formimin e qeverisë së Hashim Thaçi, do të përfundojë të dielën negociatat për arritjen e marrëveshjeve me subjektet politike. Thaçi do të bëjë publike nesër edhe marrëveshjen me List&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.322Z

"Lista Dr.Ibrahim Rugova" përkrahë Isa Mustafën

“Lista Dr. Ibrahim Rugova”  do ta përkrah kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën në zgjedhjet e 1 dhjetorit për kryeqytetin. Këtë gjë e ka konfirmuar për Indeksonline edhe anëtari i kësaj liste, Astrit Haraçija. “Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.290Z

Uke Rugova drejt AAK

Uke Rugova djali i ish-presidentit kosovar Ibrahim Rugova perfundimisht vendos per fatin e tij ne politike. Ai pritet te aderoje perfundimisht ne Aleancen per Ardhmerine e Kosoves e drejtuar nga Ramush Haradinaj. Pervec Uke Rugoves pjese e kesaj partie do te jete komplet lista e porsa r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.052Z

LDK me dy lista ne zgjedhje

Perderisa Sejdiu bashke me nje pjese te Kryesise se LDK-se po pergatisin Kuvendin zgjedhor te partise per te dielen Uke Rugova dhe Lista e tij Ibrahim Rugova do te paraqiten si liste e pavarur nga ajo e LDK-se per zgjedhjet e 12 dhjetorit Fatmir Sejdiu dhe Uke Rugova u prijne dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.556Z

Arrihet marrëveshjaThaci-Rugova

PRISHTINE- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe mandatari për krijimin e qeverisë së re, Hashim Thaçi, pas nënshkrimit të marrëveshjeve për koalicion me tri subjekte politike, Aleancën Kosova e Re, Partinë e Pavarur Liberale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama