Rezultate te kerkimit per termin: +Lista +Ibrahim +Rugova

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.543Z

Nesër marrëveshjae koalicionit me Listën“Ibrahim Rugova"

PRISHTINE- Mandatari për formimin e qeverisë së Hashim Thaçi, do të përfundojë të dielën negociatat për arritjen e marrëveshjeve me subjektet politike. Thaçi do të bëjë publike nesër edhe marrëveshjen me List&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.322Z

"Lista Dr.Ibrahim Rugova" përkrahë Isa Mustafën

“Lista Dr. Ibrahim Rugova”  do ta përkrah kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën në zgjedhjet e 1 dhjetorit për kryeqytetin. Këtë gjë e ka konfirmuar për Indeksonline edhe anëtari i kësaj liste, Astrit Haraçija. “Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.290Z

Uke Rugova drejt AAK

Uke Rugova djali i ish-presidentit kosovar Ibrahim Rugova perfundimisht vendos per fatin e tij ne politike. Ai pritet te aderoje perfundimisht ne Aleancen per Ardhmerine e Kosoves e drejtuar nga Ramush Haradinaj. Pervec Uke Rugoves pjese e kesaj partie do te jete komplet lista e porsa r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.052Z

LDK me dy lista ne zgjedhje

Perderisa Sejdiu bashke me nje pjese te Kryesise se LDK-se po pergatisin Kuvendin zgjedhor te partise per te dielen Uke Rugova dhe Lista e tij Ibrahim Rugova do te paraqiten si liste e pavarur nga ajo e LDK-se per zgjedhjet e 12 dhjetorit Fatmir Sejdiu dhe Uke Rugova u prijne dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.556Z

Arrihet marrëveshjaThaci-Rugova

PRISHTINE- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe mandatari për krijimin e qeverisë së re, Hashim Thaçi, pas nënshkrimit të marrëveshjeve për koalicion me tri subjekte politike, Aleancën Kosova e Re, Partinë e Pavarur Liberale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.505Z

Uke Rugova Bisedime me LDK pas zgjedhjeve

Djali i ish-presidentit Ibrahim Rugova qe eshte shkeputur nga LDK zhvilloi te marten nje takim me te rinj ku diskutoi mbi situaten politike. Uke Rugova la te kuptohet se pas zgjedhjeve te 12 dhjetorit ku ai do te garoje me listen e tij tashme te njohur mund te nise bisedimet me lidership

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.699Z

LDK Lista percan partine

Thellohet carja ne gjirin e LDK-se pas publikimit te levizjes me emrin Lista Rugova. Drejtuesit e kesaj partie e kritikuan duke thene se ne zgjedhje LDK nuk mund te garoje me dy lista. Vetem nje dite pas krijimit te fraksionit brenda LDK-se nga djali i ish-presidentit Ibrahim Rugova Uka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama