Rezultate te kerkimit per termin: +Lista +Ibrahim +Rugova

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.944Z

Lista kërkah

Lista “Dr. Ibrahim Rugova” është akomoduar mirë në Qeveri, por aktiviteti i saj politik është pothuajse inekzistent. Me tre prej themeluesve, Bujar Bukoshin, Astrit Haraqinë e Ilir Tolajn, po merret drejtësia. Pavarësisht kësaj, ata thonë se i kanë punët mirë - takohen çdo j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.542Z

Thaci le te fundit Listen Rugova

Uke Rugova Prishtine 19 shkurt 2011 NOA- Pas nenshkrimit te dy marreveshjeve te rendesishme e para me Behxhet Pacollin dhe e dyta me Slobodan Perkovic Hashim Thaci ka shtyre per diten e neserme nenshkrimin tjeter per koalicionin qeverises me Listen Ibrahim Rugova. Por sipas nenkryetarit te PDK-se Ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.976Z

Berisha: Momenti kur pata fërkime me liderin historik të Kosovës Ibrahim Rugova

Është përfolur jo pak për marrëdhëniet midis ish-kryeministrit Sali Berisha dhe liderit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Cilat ishin pikat e ndarjes midis tyre? A ka pasur një ftohje? Pas rreth dy dekadash, Berisha flet edhe për këtë pjesë, duke treguar edhe momentin kur pati një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

Rugova Jam i gatshem te kthehem ne LDK

Nga Express me 30 nentor 2010 ne ora 1648 Bartesi i listes 147LDK - Ibrahim Rugova148 Uke Rugova ka pritur disa te rinj perkrahes te kesaj liste te cilet ia duke i informuar qe detyrimisht eshte dashur te formohet kjo liste sepse ne LDK i kane pasur dyert e mbyllura madje ai ka theksuar se rugovi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.361Z

Lista në Pazar

Lista Dr.Ibrahim Rugova pretendon se i ka gjashtë deputetë - Ukë Rugovën, Bujar Bukoshin dhe katër deputetë të LDK’së që pritet t’i bashkohen Grupit të saj Parlamentar. Nëse merren vesh me Hashim Thaçin, Astrit Haraqija thotë se Lista do të bëhet pjesë e qeverisë së ardhs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.513Z

Pranga djalit te Ibrahim Rugoves

Policia e EULEX-it ne Kosove ka ndaluar deputetin Uke Rugova i biri i ish-Presidentit te ndjere Ibrahim Rugova me akuzen e pjesemarrjes ne krim te organizuar dhe shperdorim te detyres zyrtare Forcat policore bastisen shtepine e zotit Rugova ne lagjen Velania te Prishtines mengjesin e sotem Avokati i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.269Z

Skandali/Nënë Tereza, De Rada e Ibrahim Rugova hiqen nga lista rekomanduese e Ministrisë së Arsimit

Ilegalisht, Ministria e Arsimit ka publikuar me 28 tetor një listë të re librash rekomanduese për bibliotekat shkollore, ku përjashtohen Nënë Tereza, Ibrahim Rugova dhe krejt letërsia dhe studimet e Kosovës si dhe De Rada, 200 vjetori i të cilit po kremtohet sivjet. Lista mendohet se do

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama