Rezultate te kerkimit per termin: +Lista +Ibrahim +Rugova

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.362Z

AAK dhe Lista Rugova ne koalicion

Nenkryetari i pare i AAK-se Blerim Shala dhe kryesuesi i Listes Ibrahim Rugova Uke Rugova thane se marreveshja paraqet nje vazhdimesi te partneritetit Kryesuesi i Listes Ibrahim Rugova Uke Rugova dhe nenkryetari i pare i Aleances per Ardhmerine e Kosoves Blerim Shala nenshkruan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.786Z

Ibrahim Rugova voton me 12 dhjetor

Ende ekzistojne parregullsi ne listat e zgjedhesve ne Kosove. Jane media e shkruar te cilat kane vene re kete paregullsi ne listat e votuesve per zgjedhjet parlamentare te 12 dhjetorit ne Kosove. Sipas gazetes Express ne listen e votuesve shfaqet edhe emri i Presidentit te pare te Kosoves Ibrahim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.546Z

PDK - Lista Rugova, pasdite marrëveshja

Nga Express më 20 shkurt 2011 në ora 12:33 Drejtuesit e Partisë Demokratike të Kosovës do të kenë edhe një takim jo formal me përfaqësuesit e Listës “Ibrahim Rugova” dhe mandej pasdite pritet të bëhet edhe nënshkrimi i marrëveshjes për koalicion me këtë subjekt. Mand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.732Z

Ibrahim Rugova 147voton148 me 12 dhjetor

Nga Express me 18 nentor 2010 ne ora 1400 Emri e presidentit te pare te Kosoves Ibrahim Rugova i cili vdiq ne vitin 2006 eshte shfaqur serish ne liste zgjedhore ne faqen e internetit te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per zgjedhjet e pergjithshme qe mbahen me 12 dhjetor. Emri i Rugoves nuk duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.790Z

I ndjeri Ibrahim Rugova voton me 12 dhjetor

Prishtine 18 Nentor 2010 - Emri i Presidentit te pare te Kosoves Ibrahim Rugova i cili vdiq ne vitin 2006 eshte shfaqur serish ne liste zgjedhore ne faqen e internetit te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per zgjedhjet e pergjithshme qe mbahen me 12 dhjetor. Emri i Rugoves nuk dukej ne listen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.510Z

Fushata ne Kosove AAK dhe Lista Ibrahim Rrugova

Koalicioni Aleanca per Ardhmerine e Kosoves dhe Lista Ibrahim Rugova kane hapur fushaten elektorale ne mesnate. Hapjen solemne te fushates parazgjedhore e ka bere nenkryetari i pare i AAK-se Blerim Shala. Zotohemi qe do te punojme ndershem per ju dhe per Kosoven betohemi qe pas 4 viteve ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.529Z

Qeveria: PDK-AKR-Lista Rugova dhe minoritetet

Nga Express më 09 shkurt 2011 në ora 16:55 Tashmë është arritur marrëveshja për koalicion ndërmjet PDK-së dhe AKR-së, raporton RTK, duke u mbështetur në një burim të lartë brenda partisë fituese të zgjedhjeve. Koalicioni do ta përfishijë edhe Listën Ibrahim Rugova si dhe minor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama