Rezultate te kerkimit per termin: +Lista +Ibrahim +Rugova

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.510Z

Fushata ne Kosove AAK dhe Lista Ibrahim Rrugova

Koalicioni Aleanca per Ardhmerine e Kosoves dhe Lista Ibrahim Rugova kane hapur fushaten elektorale ne mesnate. Hapjen solemne te fushates parazgjedhore e ka bere nenkryetari i pare i AAK-se Blerim Shala. Zotohemi qe do te punojme ndershem per ju dhe per Kosoven betohemi qe pas 4 viteve ju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.529Z

Qeveria: PDK-AKR-Lista Rugova dhe minoritetet

Nga Express më 09 shkurt 2011 në ora 16:55 Tashmë është arritur marrëveshja për koalicion ndërmjet PDK-së dhe AKR-së, raporton RTK, duke u mbështetur në një burim të lartë brenda partisë fituese të zgjedhjeve. Koalicioni do ta përfishijë edhe Listën Ibrahim Rugova si dhe minor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.022Z

Haraqija: Unë jam shefi i “Listës Ibrahim Rugova”

Astrit Haraqija, njëri nga themeluesit e “Listës Ibrahim Rugova” dhe ish zv/ministër i Ekonomisë, ka dalë kundër ish bashkëpartiakut të tij, Dardan Gashi i cili ka aderuar në AKR. Ai për Indeksonline ka thënë se “Lista...

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.466Z

Kosove koalicioni i ri qeverises PDK- AKR- Lista Rugova

Partia Demokratike e Kosovës, fituese zyrtare e zgjedhjeve të 12 dhjetorit, ka arritur marrëveshje për ndërtimin e koalicionit qeverisës, e cila pritet të formalizohet këtë fundjavë. Burime të larta brenda partisë fituese, i kanë th&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.312Z

Uka LDK po keqperdor emrin e Ibrahim Rugoves

Nga Suhareka ku AAK dhe lista LDK-Ibrahim Rugova mbajten takimin e radhes me elektoratin kreu i listes LDK-Ibrahim Rugova Uke Rugova akuzoi LDK se po keqperdor emrin e presidentit te ndjere dhe liderit historik te LDK-se Ibrahim Rugoves. Uke Rugova tha se partia e Isa Mustafes prej kohesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.543Z

Nesër marrëveshjae koalicionit me Listën“Ibrahim Rugova"

PRISHTINE- Mandatari për formimin e qeverisë së Hashim Thaçi, do të përfundojë të dielën negociatat për arritjen e marrëveshjeve me subjektet politike. Thaçi do të bëjë publike nesër edhe marrëveshjen me List&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.322Z

"Lista Dr.Ibrahim Rugova" përkrahë Isa Mustafën

“Lista Dr. Ibrahim Rugova”  do ta përkrah kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën në zgjedhjet e 1 dhjetorit për kryeqytetin. Këtë gjë e ka konfirmuar për Indeksonline edhe anëtari i kësaj liste, Astrit Haraçija. “Po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama