Rezultate te kerkimit per termin: +Londonderry

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.757Z

Më mirë vonë se kurrë - shembulli britanik

T martn n Londr, Komisioni i Posam Hetimor britanik Saville (emruar pas Lordit Saville, kryetar i komisionit) i caktuar pr t zbuluar t vrtetn n lidhje me masakrimin e 13 personave, protestues paqsor nga trupat britanik n Londonderry t Irlands Veriore n vitin 1972, botoi m n fund raportin prej 5000

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.839Z

SHBA, 99 vjet burg shqiptarit, qëlloi të shoqen 39 herë me kaçavidë

Një 47-vjeçar nga Shqipëria u dënua me 99 vjet burg nga një gjykatë amerikane, sepse para katër vitesh kishte masakruar gruan e tij, duke e qëlluar plot 39 herë me kaçavidë, pas një sherri mes tyre. Mediat amerikane raportonin dje, se nga seancat gjyqësore, i akuzuari Petrit Diko i kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.703Z

Perkujtohet 39 vjetori i Bloody Sunday

39 vjet pasi trupat britanike qëlluan mbi protestues të të drejtave të njeriut në Irlandën e Veriut me mijëra vetë marrin pjesë në atë që është quajtur dhe marshimi i fundit në kujtim të Bloody Sunday, të dielë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.577Z

Maqedoni, zbulohet një varrezë masive me kosovarë

Autoritetet maqedonase dhe ato kosovare bëjnë të ditur se po planifikohet një hetim i përbashkët për një varrezë masive me kosovarë të vrarë gjatë luftës së vitit 1999 në Kosovë. “Kosova dhe Maqedonia janë në kërkim të një mënyre për të organizuar dhe vepruar lidhur me va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.639Z

Nominimet për MTV EMA 2015, në garë edhe Rita Ora|FOTO

Transmetuar më 15.09.2015 - 17:03 Shpallen edhe për këtë vit nominimet për ndarjen e çmimeve muzikore në Europë nga MTV. Taylor Swift është artistja super e suksesshme për këtë event, e cila prin me nëntë no

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.079Z

Të vërtetat e pazbardhura

Ditët e Memories janë duke u bërë gjithnjë e më shpesh si ditë përkujtimesh të mistereve të pazgjidhura. Kur do të flasim për misterin e Ustikës - në ditët e ardhshme - ne do të rreshtojmë edhe njëherë tjetër listën e supozimeve dhe hamendësimeve që asnjë sentencë gjykate -

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.224Z

Spektakolare në Irlandë, ja si vidhet bankomati me eskavator në 4 minuta (VIDEO)

#td_uid_2_5cae44b26f8ae .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/106336251_atmstolenindungiven-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama