Rezultate te kerkimit per termin: +Londrs

Total: 46
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Emigrantt shqiptar rol n integrimin e vendit

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu vlersoi rolin e emigrantve shqiptar n nxitjen e integrimit t vendit n organizmat ndrkombtar. Sipas saj, emigrantt shqiptar jan integruar mir tashm n shoqrit e vendeve ku kan emigruar, duke treguar dhe kapacitetet e tyre n nivele t larta administrative e akadem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.179Z

Aktrim i art i Sarah-s

Sarah Harding sht n do pjes si nj siren n premiern e filmit n t cilin luan ajo, St Trinian. Kngtarja e grupit Girls Aloud sht paraqitur n nj fustan ngjyr t zez n tepihun e kuq q ishte vendosur n kineman e Londrs Leicester Square. Sarah ndoshta nuk sht aktore filmi i cili film quhet St Trinian's

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.332Z

Meta në Kabul për sigurinë e Afganistanit

Me ftes t ministrit t Punve t Jashtme t Afganistanit, z. Zalmai Rassoul, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, u nis dje pr n Afganistan, ku do t marr pjes n Konferencn Ndrkombtare t Kabulit. Kjo konferenc do t zhvillohet n vazhdimsi t Konferencs s Londrs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.174Z

Dshtimi m i madh n histori t futbollit

Quhet Rocky Baptiste, sht sulmues i Harrow Borough, skuadr nga Middlesex i Londrs. Ai ndoshta do t bhet i famshm pr dshtimin m t pabesueshm n histori t futbollit. Kjo ka ndodhur fundjavn q lam pas n ndeshjen ndrmjet Harrow Borough e Waltham Abbey, q prfundoi me rezultat 5:3. Baptiste ia doli ta ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Scotland Yard, pranga Ilir Kumbaros për llogari të Interpol Tiranës

Operacioni sekret pr kapjen e ish-shikasit q jetonte n shtpin e djalit n jug t Londrs Arrestohet pr t dytn her n Londr Ilir Kumbaro n baz t nj flet arresti ndrkombtar lshuar nga Gjykata shqiptare e Krimeve t Rnda. “Top Channel” ekskluzivisht ka msuar t gjitha detajet e operacionit t Sco

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Europa përfshihet nga moti i acartë

N Samitin e klims n Kopenhagen t Danimarks lidert botror jan t fokusuar si t luftojn ndaj ngrohjes globale, por qytetart e thjesht n shum vende t Europs jan t prqendruar se si t ngrohen. Temperaturat n mbar kontinentin kan psuar nj rnie t ndjershme dhe pritet q ato t bien deri n -15 grad Celcius. Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.175Z

Rritet sërish çmimi i naftës në tregjet botërore

mimet e nafts kan arritur t shnojn nivelin m t lart t tregtimit n 6 jav, n nj koh q monedha e prbashkt europiane ka vazhduar t mbivlersohet ndaj dollarit amerikan. N kursin e kmbimit, euro ka shnuar nj rritje me 0.2 %, duke u kmbyer me 1.36 $. Sipas ekspertve n kt rritje t mimeve t nafts ka ndikuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama