Rezultate te kerkimit per termin: +Loreta +Bala

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.961Z

Dhimbje dhe dashuri ne TKOB

Tirane 15 tetor NOA/ Milena Selimi - Po tentojne ne nje gjini te gjate te artit koreografik. Gerd Vaso dhe Enada Hoxha te kudondodhur ne spektaklet televizive dhe shfaqjet e TKOB-se me koreografite e tyre prezantohen perpara publikut per here te pare ne gjinine e baletit. Dhimbje dhe dashuri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.329Z

Koreografi Angjelin Preljocaj bën Dasmë në Tiranë

"Gjithmonë dasmat më janë dukur si tragjedi të çuditshme. Ndoshta, nisur nga tradita ballkanase apo thjesht prej fantazisë së gjallë të një fëmije, instinktivisht e kam ditur që kishte një mister që shoqëronte figurën e nuses, e cila asnjëherë nuk shfaqej gjatë festimeve të dasm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.844Z

Te rinjte e Teatrit te Operes

Afro tridhjete te rinj jane angazhuar kete vit prane Teatrit te Operes dhe Baletit ne muziken operistike balet instrumente dhe ne Ansambel duke perfituar nga Fondi i te Rinjve qe Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve akordon cdo vit per institucionet e kultures. Te paret i prezantohen pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.477Z

Romeo dhe Zhuljeta, historia e dashurisë në balet

18/03/2011  Për herë të parë u ngjit në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit në vitin 1996. Atëherë ishte koreografi Agron Alia ai që solli për publikun shqiptar historinë e dashurisë së Romeos dhe Zhuljetës në balet. Këtë herë, historia do të rrëfehet sërish, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.310Z

Koreolabos, laboratori i koreografëve të rinj

Koreolabos është projekti i cili ka si synim afrimin e koreografëve të rinj dhe nxitjen e punës së tyre krijuese. Si rrjedhojë kjo është hera e tretë që TKOB hap dyert për ta, për të sjellë krijimet e tyre në skenën e madhe. Këtë herë janë katër krijime të reja koreografike t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Një mbrëmje plot pasione diplome

Balloja e diplomës, nën koreografinë e Ilir Kernit vjen si një bashkëpunim mes Kosovës dhe Shqipërisë në datat 14-15-17 mars në skenën e TOB Në një konvikt nxënësesh, vajzash të reja, organizohet Balloja e Diplomës dhe me këtë rast ftohen të festojnë në ditën e diplomimit të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama