Rezultate te kerkimit per termin: +Loriku

Total: 567
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.096Z

  Lorik Cana: Berisha u mërzit, nuk pati gjë me tifozët

Lorik Cana është mësuar të kujdeset për çdo detaj. Zëvendëskapiteni i Shqipërisë është i shqetësuar përket rrjedhës që po merr e ashtuquajtura “çështje Berisha”, pas barazimit të madh të Shqipërisë me Portugalinë (0-0) në Bragë. Kapiteni i Marsejës në një prononcim p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.517Z

Cana: “Do të fitojmë për ju tifozë”

Lorik Cana pohoi se ende i ka në kujtesë imazhet e ndeshjes kundër Maltës (i dëmtuar e ndoqi nga televizioni në shtëpinë e tij në Francë), takimi më i dobët i Shqipërisë në pesë përballjet eliminatore të Kampionatit Botëror 2010. I lumtur pas kualifikimit kundër Ajaksit në Kup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.494Z

 Cana, jeta futbollistike e "mbretit" të kartonëve Cana njihet për kartonët e marrë: në 191 ndeshje në Ligën franceze, Cana është ndëshkuar me 62 kartonë të verdhë dhe 4 kartonë të kuq.

Lorik Cana është thuajse një lojtar i Sanderlendit. Lojtari më i shtrenjtë shqiptar do të luajë në Premier Ligë. Mediat britanike janë marrë imtësisht me biografinë sportive të ish-kapitenit të Marsejës. Jeta e Canës në mediat britanike nis me faktin, se Loriku kishte ikur Kosova n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.702Z

Cana synon Kupën e Francës dhe Champions

- Marseja e Lorik Canës është duke zhvilluar një fudnsezoni të jashtëzakonshëm. Vendi i dytë në të cilin ndodhen pas 36-javësh do të thotë pjesëmarrje në Ligën e Kampioneve. Falë fitores kundër Nansi (2-1), por dhe falë humbjeve të Lensit kundër Lionit (3-0) dhe Bordosë kundë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.443Z

Cana: Sllovenianjë shembull për t’undjekur në futboll

TIRANE- Mesfushori Lorik Cana bëri një krahasim me Slloveninë, e cila 4 vjet më parë barazonte dy herë 0-0 me Shqipërinë, por në vitin 2010 shkoi në Botëror. Duke folur në një konferencë për shtyp të mbajtur sot në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.265Z

Cana, sherr me një tifoz në Marsejë

Lorik Cana sherr me një tifoz në Marsejë, por përkrahësi ishte i Nantës. Sipas medieve franceze Loriku është sulmuar nga një mbështetës i Nantës, pas ndeshjes me Marsejën. Lorik Cana është përshëndetur me tifozët 'Ultras', të Marsejës pas ndeshjes, ndërsa kjo gjë nuk i ka pël

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.380Z

Cana i pret dy fitore ndaj Serbisë, bëhet baba ditën e ndeshjes?

Në muajin prill, Lorik Cana bëri të ditur për mediat shqiptare se ai dhe bashkëshortja e tij, Monika, presin të bëhen prindër, shkruan Prive. Gjatë intervistës kur kumtoi lajmin, kapiteni i Kombëtares shqiptare me shaka potencoi e shpreson q&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama