Rezultate te kerkimit per termin: +Lotaris

Total: 142
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.541Z

Lotaria kombetare Financat nisin procedurat e licencimit

Ministria e Financave ka nisur procedurat e licencimit të Lotarisë kombëtare, e cila do të operojë  në treg për të paktën 10 vjet. Sipas dokumenteve zyrtare të garës, vlera e lejes do të jetë 500 milionë lekë ose 5 milio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.237Z

Lotaria kombëtare, licenca kalon në Kuvend

20-12-2012 / Gazeta 55 “Austrian Lotteries”, në muajin shtator u shpall fituese e licencësKëshilli i Ministrave ka vendosur që t’ia kalojë Parlamentit projektligjin për miratimin e licencës së Lotarisë Kombëtare të kompan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.957Z

Britani fituesi me fat i Lotarise Kombetare

Një biletë-mbajtës britanik ka mundur të fitojë çmimin e “jackpot”-it të lotarisë “Euromillions” prej 107,9 milionë paund, duke u bërë kështu fituesi i katërt më i madh në historinë britanike t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.681Z

Nishani dekreton ligjin për Licencën e Lotarisë Kombëtare

19-03-2013 / Gazeta 55 Kompania: Garantojmë përgjegjshmëri, siguri dhe besueshmëriPresidenti i Republikës dekreton projektligjin për Licencën e Lotarisë Kombëtare, duke shënuar kështu edhe aktin e fundit formal në rrugën ligjore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.678Z

Nishani dekreton ligjin per Licencen e Lotarise Kombetare

Presidenti i Republikës dekreton projektligjin për Licencën e Lotarisë Kombëtare, duke shënuar kështu edhe aktin e fundit formal në rrugën ligjore mbi lojërat e lotarisë. Duke filluar nga muaji Prill 2013, “Lotaria Kombëtare” sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.358Z

Brace Lotaria monopol ne treg

Pas deklaratave të Ministrisë së Financave se kompania që fitoi licensën e lotarisë kombëtare do të paguajë taksa, deputeti socialist Erion Braçe dhe nënkryetari i grupit parlamentar të opozitës, shprehet se kjo përgjigje ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.489Z

Qeveria jep licencë për lotari kombëtare

TIRANË- Qeveria miratoi sot vendimin “Për miratimin e kritereve të vlerësimit të garës, të dokumenteve standarde dhe strukturës së Komisionit të Vlerësimit të Aplikimeve, për dhënien e licencës për lotarinë ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama