Rezultate te kerkimit per termin: +Lotaris

Total: 142
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.489Z

Këshilli i Ministrave miraton kriteret e vlerësimit të aplikimeve, për dhënien e licencës për lotarinë kombëtare  

Këshilli i Ministrave miratoi sot, vendimin “Për miratimin e kritereve të vlerësimit të garës, të dokumenteve standarde dhe strukturës së Komisionit të Vlerësimit të Aplikimeve, për dhënien e licencës për lotarin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.848Z

Grupi Austrian Lotteries prezanton zyrtarisht nisjen e Lotarise Kombetare

Është prezantuar zyrtarisht nisja e Lotarisë Kombëtare, pjesë e grupit Austrian Lotteries. Ambasadori austriak Florian Rauning, çeli ceremoninë duke shprehur kënaqësinë për zgjerimin dhe thellimin e bashkëpunimit ekonomik mes Shqipër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.636Z

Rudina Magjistari, prezantuesja e re e Loto “6 nga 39”

TIRANE-Gjithçka që ju thamë një javë më parë për Rudina Magjistarin dhe Lotarinë Kombëtare rezulton të jetë e vërtetë. Rudina Magjistari ka ndërprerë pushimet e saj enkas për Lotarinë Kombëtare. Pak dit&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.497Z

Qeveria jep licencë për lotari kombëtare

Për herë të parë qeveria shqiptare merr vendimin për dhënien e një liçence llotarie kombëtare. Në kohën kur kriza globale është më evidente, qeveria merr këtë vendim me anë të cilit mund tu jepen mund&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.703Z

Lotaria sa do taksohet kompania

Tenderi për licensën e Lotarisë Kombëtare është shoqëruar me debate të forta mbi procedurat e ndjekura dhe kriteret e vendosura nga qeveria. Opozita ka akuzuar se përmes këtij tenderi qeveria po fal deri në 100 milionë euro para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.137Z

Thellohet skandali i Lotarise

Përmes një letre që mban që mban datën 19 qershor presidenti i kompanisë turke ‘Inteltek’, Ahmet Sezer, i drejtohet ministrit shqiptar te Financave, duke shprehur shqetësim të thellë për praktikën jokonkurruese të ndjekur ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.229Z

Llotaria kombetare licenca kalon ne kuvend

Këshilli i Ministrave ka vendosur që t’ia kalojë Parlamentit projektligjin për miratimin e licencës së Lotarisë Kombëtare të kompanisë austriake fituese të koncesionit. Austrian Lotteries, në muajin shtator u shpall fituese e li&cce

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama