Rezultate te kerkimit per termin: +Lufta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.940Z

Lufta e simboleve

Në Shkup, në qytetin ku historia kërkon të flasë përmes simboleve dhe ku një librari e re e vendosur në zonën e Çarshisë, ka bërë bashkë shqiptarët si asnjëherë më parë Alda Bardhyli Norik Selimi është një djalë që duhet ti ketë kaluar të 30-at. I gjatë dhe i pashëm, h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.428Z

SHBA, sondazhi: Lufta në Irak e gabuar

Një sondazh i CBS-së raporton se gjashtë në dhjetë shtetas amerikanë mendojnë se lufta në Irak nuk duhej të ndërmerrej kurrë. Për 59 përqind të amerikanëve lufta ishte një proçes i gabuar, ndërkohë që vetëm 37 përqind shprehen se lufta në Irak ishte një veprim i drejtë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.300Z

Lufta si periferia

Pasi ka parë se mendja e Amerikës është paralizuar nga çështjet e luftës, regjisori nga Kosova, Ekrem Kryeziu, nuk tenton më të mendojë ekranizimin e veprave të tij. Ka dy skenarë që presin të kthehen në version filmik dhe një tjetër film është duke pritur: “Luftërat e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.066Z

Lufta nxit terrorizmin

Nga Daniel L. Byman* Studimet e shumta nuk kanë gjetur asnjë profil të përbashkët të një terroristi. Është e vështirë të shpjegohet se pse, të themi, ka thuajse 4 herë më shumë rekrutë që lënë Suedinë për të luftuar me Shtetin Islamik, se sa nga shteti fqinj Norvegjia, edhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.347Z

Lufta kundër ISIS, Hollande takon Renzin

Lufta kundër ISIS është kthyer në çështjen kryesore dhe shqetësimin më të madh që ka sot Europa. Në kuadër të kësaj presidenti i Francës, Francois Hollande ka pritur në një takim kryeministrin e Italisë Matteo Renzi. “Kemi nevojë për një bashkëpunim më të madh. Duhet nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.041Z

Lufta e grave

Share Nga Roberto Saviano Kjo është parathënia e shkrimtarit dhe gazetarit italian për librin e shkrimtares së njohur Elvira Dones me titull Luftë e vogël e përkorë   Fill pasi ke lexuar këto faqe, mëson se nuk ekziston një luftë përnjëmend e rrëfyer, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.632Z

Dy vjet nga lufta Gjeorgji-Rusi

Sot mbushen dy vjet nga lufta mes Gjeorgjis dhe Rusis mbi rajonet e Osetis Jugore dhe Abkazis. Natn mes 7 dhe 8 gushtit, 2008, forcat e Gjeorgjis nisn nj sulm artilerie n rajonin rreth Osetis Jugore q udhhiqej nga separatistt. I menjhershm ishte reagimi i Mosks, e cila nisi sulmet n territorin gjeor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama