Rezultate te kerkimit per termin: +Lufta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.178Z

Luftërat më të çuditshme të botës

Lufta Anglo-Zanzibare ishte lufta më e shkurtër në histori, vetëm 40 minuta e gjatë. Haremi pas bombardimeve E luftuar midis Britanisë së Madhe dhe Zanzibarit më 27 gusht të vitit 1986, konflikti zgjati vetëm 40 minuta, duke u kthyer edhe në l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.804Z

Tryezë për gjakmarrjen, Llalla: Duhet të fillojë ndërgjegjësimi dhe lufta ndaj fenomenit

SHKODËR- “Gjakmarrja dhe sfidat e drejtësisë” ishte tema e tryezës organizuar sot në sallën e senatit të Universitetit “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës me nismen e Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.040Z

Lufta e shqiptarëve të Kosovës kundër sllavo-bolshevikëve dhe masakra e Tivarit

Kam lexuar në rininë e hershme një autor të huaj, se me të vertetë kombi është si degët e një lisi që kur i pritet një degë, dhimbja trasmetohet në të gjithë trungun. Masakra e Tivarit është njolla më e zezë e bashkëpunimit në emër të internacionalizmit proletar, ndërmjet sl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.324Z

Mazhoranca: Paniku Rama-Braçe ndaj Kadriovskit, tregues se në PS ka plasur lufta e klaneve të drogës

23-12-2010 / Gazeta 55 CD-ja që pretendon Braçe, s’përmban gjë tjetër veçse të dhëna dhe akuza që i faturohen kryetarit të Partisë Socialiste dhe bashkisë Tiranë, Edi Rama, për lidhje me segmente të krimit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.502Z

Obama, presidenti me më pak popullaritet që nga Lufta e Dytë Botërore

Një anketë e re jep vlerësime të ulëta për Presidentin Obama në disa cështje, përfshirë politikën e jashtme, ekonominë, kujdesin shëndetësor dhe terrorizmin. Sondazhi i ri i Universitetit Quinnipiac pason disa anketa të  tjera kombëtare javët e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.992Z

Meta: Lufta nuk mund të identifikohet me një individ, LANÇ përpjekje mbarëpopullore‏

LEZHE- Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në aktivitetin e zhvilluar në Lezhë me rastin e 70-vjetorit të çlirimit të këtij qyteti dhe të organizuar nga Bashkia Lezhë. Përveç kryebashkiakut të Lezhës, Viktor Tusha të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.969Z

Tjetërsimi i historisë mbi dëmet e luftës në Shqipëri (1939-1945)Nga Dr. Teodor KarecoLihen jashtë vëmendjes dëmet e Luftës nga Lufta Civile Një propagandë marramendëse bëhet në ditët e sotme nga ata që ende nuk janë shkëputur nga mendësitë komu

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Tjetërsimi i historisë mbi dëmet e luftës në Shqipëri (1939-1945)Nga Dr. Teodor KarecoLihen jashtë vëmendjes dëmet e Luftës nga Lufta Civile Një propagandë marramendëse bëhet në ditët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama