Rezultate te kerkimit per termin: +Lufta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.719Z

Historia: Lufta e harruar e Gjermanisë

Në 100-vjetorin e Luftës së Parë Botërore, gjermanët janë ngurrues në përkujtimin e viktimave. Ndryshe nga Britania, zyrtarët e Gjermanisë e shohin me siklet luftën për të cilën u shpallën fajtorë dhe që solli edhe Luftën e Dytë Stephen Evans, BBC Nuk është e vërtetë që q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.219Z

Lufta me Iranin ka nisur (VIDEO)

Share Për ekspertët amerikanë të sigurisë, lufta me Iranin tashmë ka nisur. Shpërthimet në laboratorët iranianë, rrëmbimet dhe vrasjet e shkencëtarëve bërthamorë, sulmi mbi ambasadën britanike, virusi Stuxnet që mendohet se CIA e përdori për të hyrë në s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.868Z

Lufta 50-vjeçare ndaj fesë në tablo

Persekutimi i fesë në tablotë e Pjerinë Sheldijës/ Në Kishën e Shën Françeskut në Gjuhadol, e cila është kthyer në një galeri arti Me duart e këmbët e lidhura, At Anton Harapi i veshur me fratin katolik vështron hapësirën bosh të burgut. Më 1946 ai do të pushkatohej nga reg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.424Z

SHBA, sondazhi: Lufta në Irak, një gabim

Një sondazh i CBS raporton se 6 në 10 amerikanë mendojnë se lufta në Irak nuk duhej të ndërmerrej kurrë. Për 59 përqind të amerikanëve lufta ishte një gabim, ndërkohë që vetëm 37 përqind shprehen se lufta në Irak ishte një veprim i drejtë. 52 përqind e amerikanëve m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.940Z

Lufta e simboleve

Në Shkup, në qytetin ku historia kërkon të flasë përmes simboleve dhe ku një librari e re e vendosur në zonën e Çarshisë, ka bërë bashkë shqiptarët si asnjëherë më parë Alda Bardhyli Norik Selimi është një djalë që duhet ti ketë kaluar të 30-at. I gjatë dhe i pashëm, h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.428Z

SHBA, sondazhi: Lufta në Irak e gabuar

Një sondazh i CBS-së raporton se gjashtë në dhjetë shtetas amerikanë mendojnë se lufta në Irak nuk duhej të ndërmerrej kurrë. Për 59 përqind të amerikanëve lufta ishte një proçes i gabuar, ndërkohë që vetëm 37 përqind shprehen se lufta në Irak ishte një veprim i drejtë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.300Z

Lufta si periferia

Pasi ka parë se mendja e Amerikës është paralizuar nga çështjet e luftës, regjisori nga Kosova, Ekrem Kryeziu, nuk tenton më të mendojë ekranizimin e veprave të tij. Ka dy skenarë që presin të kthehen në version filmik dhe një tjetër film është duke pritur: “Luftërat e Kosovës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama