Rezultate te kerkimit per termin: +Lukas +Podolski

Total: 377
  • 2020-09-15T14:06:18.243Z

Podolski drejt Galatasarayt

Nga Express më 21 gusht 2011 në ora 15:48 Sulmuesi i Kolnit Lukas Podolski është në prag të transferimit në Galatasaray. Sipas televizionit turk NTV, klubet janë marrë vesh për transferimin e reprezentuesit gjerman në Stamboll për 9 milionë euro ndërsa futbollisti në skuadrën e

• 2020-09-15T14:04:46.836Z

Podolski, afër 1000 minuta pa gol

Sulmuesi i Kolnit, Lukas Podolski është afër të kalojë 1000 minuta pa shënuar gol, pasi aktualisht nuk ka realizuar në 971 minuta në Bundesligë. Reprezentuesi gjerman tashmë një kohë të gjatë është në pritje të golit në kampionatin gjerman. Nëse nuk shënon të dielën në 29

• 2020-09-15T14:07:58.130Z

Podolski kërkon rol qendror

Lukas Podolski i është bashkuar Theo Walcottit duke bërë thirrje të luaj në rolin e qendërsulmuesit në Arsenal pas shprehjes së pakënaqësisë për aktivizimin e deritashëm në krahun e majtë. Podolski sërish luajti në krah në barazimin e Arsenalit kundër Schalkes në Ligën e Kampio

• 2020-09-15T14:07:08.949Z

Bild: Podolski në Arsenal

Gazeta gjermane Bild ka shkryuajtur se Lukas Podolski është pajtuar për kalimin tek skuadra londineze, Arsenal. Tani ekipi i Wengerit duhet të merret vesh me Koln-in për detajet e transferimit. Podolski pritet t`i bashkohet bashkë-kombësit të tij Per Mertesack

• 2020-09-15T14:07:41.121Z

LUKAS PODOLSKI: E patë? Mund të shënoj edhe me të djathtën!

Përgatiti: Admir Gremi  Mëngjarashi është futbollisti më i ri në moshë (27 vjeç) që arrin shifrën e 100 ndeshjeve me kombëtaren. Ndaj Danimarkës shënoi një gol me të djathtën Sociologë, analistë ekonomiko-sportiv, të dashuruarit e përjetshëm të përballjes së Davidit me Golia

• 2020-09-15T14:02:44.390Z

Podolski, në dyshim kundër Portugalisë

Lukas Podolski, golashënuesi më i mirë i Gjermanisë në Euro 2008, ka probleme me një nga pulpat e këmbës së tij. Sulmuesi i Bajernit të Munihut është në dyshim për ndeshjen kundër Portugalisë. "Lukas gjithmonë ka pasur probleme me njërën nga pulpat. Nuk do të stërvitet dhe pë

• 2020-09-15T14:03:25.277Z

Podolski: Bajerni më zhgënjeu

Lukas Podolski vazhdon momentin e vështirë te Bajerni i Mynihut. Pas vendimit për t‘u kthyer te Këlni në sezonin e ardhshëm, transferim që kap vlerën 10 milionë euro, sulmuesi i Kombëtares gjermane është "përjashtuar" nga skuadra e Klinsman. "Jam shumë i zhgënjyer që më lanë jash