Rezultate te kerkimit per termin: +Lumit +Ish

Total: 1765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.296Z

Me maska skaj lumit Mirusha

Agron Ibrahimi, i lindur e i rritur skaj lumit Mirusha, nuk e ka vënë maskën sikurse anëtarët e Lëvizjes "Vetëvendosje" në Gjilan, ngase ai sikur është mësuar me kundërmimin që vjen prej aty. Ai një gjë e di. "Prejse kam lindur gjendja skaj këtij lumi ka qenë e rëndë, por tashti g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.001Z

Banorët e ish-Kënetës në Durrës, Bathores dhe Bregut të Lumit që përfitojnë lejen e legalizimit

“Albania” boton të plotë listën e banorëve të zonës së ish-Kënetës në Durrës. Në listë, banorët e Bathores, Bregut të Lumit si dhe 80 pronarët që përfitojnë kompensim Agjencia e Legalizimit dhe Urbanizimit ka përfunduar dosjet e banorëve të disa zonave informale në të gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.038Z

Berisha: Devijimi i lumit, cenohet interesi i Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha priti në një takim kreun e kryetarin e Komunës së Dibrës Ruzhdi Lata me të cilin diskutoi mbi problematikën e krijuar nga vendimi i autoriteteve maqedonase për devijimin e derdhjes së lumit Radikë me qëllim ndërtimin e një HEC-i në fushën e Lukovës. Gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.492Z

Kokëdhima: Nuk kam penguar ndërtimin e rrugës ë lumit të Vlorës

Ish-deputeti i PS, Koço Kokëdhima, para simpatizantëve të lëvizjes së tij Zgjidhja ftoi qytetarët t’i bashkohen alternativës së tij. Kokëdhima hodhi poshtë zërat se ka penguar projekte zhvillimore në Vlorë, ndërsa shtoi se falë tij, projekti për rrugën e lumit u përshpejtua.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.344Z

Tiranë, fryhet lumi Lana, evakuohen 28 familje në Babrru dhe Bregu i Lumit

Reshjet e dendura të shiut dhe prurjet e mëdha kanë shkaktuar probleme dhe në qarkun e Tiranës.  Janë evakuar 28 familje ë Babrru dhe tek Bregu i Lumit pasi banesat e tyre rrezikoheshin nga përmbytjet. Lumi Lanë në Tiranë është fryrë shumë dhe në disa zona ka arritur të jetë në n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.632Z

Protesta qytetare ne Tirane dhe Peshkopi kunder devijimit te lumit Radika

Qytetarë te Dibrës dhe perfaqesues te shoqerise civile ne Tirane, protestuan per devijimin e lumit Radika, te parashikuar nga qeveria e Maqedonise ne ndërtimin e hidrocentralit në Fushën e Lukovës. Qytetare te ndryshem kundershtuan projektin maqedonas qe prek ekosistemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.964Z

Kuçovë, prej 30 vitesh mbetjet hidhen buzë lumit

Që prej vitit 1987, në buzë të lumit Devoll, në fshatin Rreth Tapi hidhen mbetjet e Kuçovës dhe Kozares. Pas ndarjes së re territoriale janë shtuar edhe Lumasi e Perondia, duke bërë që mbetjet e 56 mijë banorëve dhe bizneseve të derdhen çdo ditë pranë këtij lumi. Me kalimin e vit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama