Rezultate te kerkimit per termin: +Lumit +Ish

Total: 1765
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.632Z

Protesta qytetare ne Tirane dhe Peshkopi kunder devijimit te lumit Radika

Qytetarë te Dibrës dhe perfaqesues te shoqerise civile ne Tirane, protestuan per devijimin e lumit Radika, te parashikuar nga qeveria e Maqedonise ne ndërtimin e hidrocentralit në Fushën e Lukovës. Qytetare te ndryshem kundershtuan projektin maqedonas qe prek ekosistemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.964Z

Kuçovë, prej 30 vitesh mbetjet hidhen buzë lumit

Që prej vitit 1987, në buzë të lumit Devoll, në fshatin Rreth Tapi hidhen mbetjet e Kuçovës dhe Kozares. Pas ndarjes së re territoriale janë shtuar edhe Lumasi e Perondia, duke bërë që mbetjet e 56 mijë banorëve dhe bizneseve të derdhen çdo ditë pranë këtij lumi. Me kalimin e vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.498Z

Berat, prezantohet plani rregullator i qytetit, do të sistemohet përfundimisht shëtitorja, buzë lumit

Berat - Përfaqësues të qeverisë të kryesuar nga arkitekti, Artan Shkreli, kanë prezantuar në Berat 4 projektet e reja për qytetin, si: sheshi i Harmonisë fetare , ish-godina e ushtarakëve, ish-godina e merkatos dhe projekti i shetitores së lumit Osum, në të cilin do të bëhet sistemi p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.446Z

Ndotja e lumit Ishëm, banorët shqetësohen për jetën e tyre

Ndotja e lumit Ishëm është kthyer në një problem të vërtetë për banorët e gjithë rrethit të Krujës. Niveli i lartë i mbeturinave, prejardhja e të cilave është e çfarëdollojshme, e ka bërë t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.974Z

Veliaj te Bregu i Lumit: Investojmë për fëmijët edhe në periferi të Tiranës

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot i pranishëm në zonën e Bregut të Lumit për të inspektuar punimet që po kryhen për ndërtimin e godinave të reja arsimore e sociale dhe 14 ndërhyrje në infrastrukturë, me financim nga Bashkimi Evropian. Garancia që kemi of

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.343Z

Plehërat, si po zgjerohet gangrena te Bregu i Lumit

Është vetëm 4 minuta larg nga ish-Shkolla e Bashkuar Ushtarake. Me makinë shkohet fill.Mjafton të kthehesh majtas në rrugën që të çon në Kinostudio, sapo përfundon muri rrethues i shkollës. Shumëkujt, rrallë herë i ka rënë rruga të kalojë mbi urën e Paskuqanit apo të Babrroit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.198Z

Nënshkruhet për “Korridorin e gjelbër të lumit Lushta”

Nga Express më 26 janar 2011 në ora 19:00 Kryetari i komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati dhe shefja e përkrahjes teknike të UN-Habitatit në Kosovë, Kristina Galecia, kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëfinancimin e projektit për “Korridorin e gjelbër të lumit Lushta”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama